IniciTotes les categoriesProgramari de gestió d'actius informàtics

Programari de gestió d'actius informàtics

El navegador SaaS fa un seguiment de 1,357 i Programari de gestió d'actius informàtics empreses de programari, amb 102 afegides en els darrers 30 dies. Els principals països per a Programari de gestió d'actius informàtics SaaS inclouen United States (301), United Kingdom (71), India (51).

Punts de dades clau per a Programari de gestió d'actius informàtics

1,357
Programari total1
102
Nou (últims 30 dies)2
61
Programes d'afiliació3
8
Edat mitjana (anys)4
+763
Nou (últims 365 dies)5
183
Batut (any passat)6
19.3%
Taxa de rotació anual7
31.0%
Prova gratuïta8

Distribució de la mida de l'empresa9

11
Empresa (més de 1.000)
2.2% del total
21
Gran (201-1.000)
4.1% del total
86
Mida mitjana (51-200)
16.8% del total
393
Petit (2-50)
76.9% del total

Empreses Programari de gestió d'actius informàtics més establertes

Empresa empleats Valoració del domini Fundada Afegit
Flexera One 5,000 2025-02-05
Belarc 2025-02-07
Apptio 5,000 2026-01-30
Zylo 10 2000 2025-02-06
Asset Guru 50 2014 2025-02-06
InvGate 500 2009 2025-02-07
Koi Endpoint Security Platform 200 2025-12-13
EZO 200 2011 2025-02-04
Snipe-IT 2025-02-07
Workwize 200 2021 2025-02-06

Els 10 principals països per a Programari de gestió d'actius informàtics SaaS

Els següents països representen on tenen la seu la majoria de les empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics, segons les nostres dades per a productes de programari 1,357.

País Compte % del total
United States 301 22.2%
United Kingdom 71 5.2%
India 51 3.8%
Australia 43 3.2%
Canada 35 2.6%
Germany 17 1.3%
South Africa 16 1.2%
Netherlands 12 0.9%
France 10 0.7%
Denmark 9 0.7%

Dades de preus per a Programari de gestió d'actius informàtics

Preu inicial mitjà (USD)12
$29/mes
Preu mitjà alt (USD)13
$100/mes

Saturació del mercat per a Programari de gestió d'actius informàtics

Aquesta puntuació es calcula a partir d'una combinació del total de productes, l'autoritat del domini, els dominis de referència, l'edat de l'empresa, el creixement del trànsit, els preus i la presència empresarial.

Puntuació de saturació14
44 / 100 (Mitjà)

Programes d'afiliació a Programari de gestió d'actius informàtics

61 Programari de gestió d'actius informàtics Les empreses SaaS ofereixen programes d'afiliació (4.5% del total).

Comissió mitjana15
14%
Distribució del tipus de comissió
Una sola vegada 7
Recurrent 4

Afegits més recentment Programari de gestió d'actius informàtics SaaS

Sopht Afegit 2026-08-28
Data Hydrant Afegit 2026-08-27
AIPO Afegit 2026-08-27
Blackmark Software Afegit 2026-08-26
LiftKept Afegit 2026-08-26
activoHQ Afegit 2026-08-26
Scoutwise Afegit 2026-08-25
Zvuklerdon Afegit 2026-08-25
FISETRA Afegit 2026-08-25
AssetVault Afegit 2026-08-25

Edat mitjana de les empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics

Una empresa SaaS mitjana de Programari de gestió d'actius informàtics es va fundar fa 8.0 anys (any mitjà de fundació: 2018).

Desglossament B2B / B2C per a Programari de gestió d'actius informàtics16

161
Tant B2B com B2C
11.9%
1,153
Negocis (B2B)
85.0%
42
Consumidor (B2C)
3.1%

Basat en 1,356 empreses amb dades de tipus de consumidor (99.9% del total).

Tendència de descobriment SaaS per a Programari de gestió d'actius informàtics

Nombre mensual de SaaS descoberts per a Programari de gestió d'actius informàtics comparat amb la seva participació en tots els SaaS descoberts. Un percentatge creixent indica que aquest segment creix més ràpid que el mercat en general.

Loading...

Descobreix Programari de gestió d'actius informàtics SaaS

Ordenar:
Mostra els filtres
Filtre 1 aplicat · Esborra-ho tot · Desa
Categoria: Programari de gestió d'actius informàtics
Millor elecció
SypraSAM - No Icon

SypraSAM

El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
Promogut Aquest és un anunci promocionat i podem guanyar una comissió si us hi registreu.
This unified platform offers comprehensive Software Asset Management, Cloud FinOps, and Compliance Governance functionalities, enabling organizations to efficiently monitor license inventories, optimize cloud expenses, and enforce access controls through an integrated, AI-powered control system. It addresses key challenges such as software license wastage, uncontrolled cloud spending, and compliance gaps by providing real-time visibility, automated audits, and intelligent recommendations for cost reduction, risk mitigation, and regulatory adherence, making it ideal for enterprise IT teams managing complex software and cloud environments.
Preus: €199-€10000/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Estimació: 2026 La data de creació més antiga que tenim per a aquesta fitxa. Fem servir diverses fonts de dades disponibles públicament.
Tipus de consumidor: B2B
Tant si això està centrat en un ús empresarial com individual.
IT Asset Management Software
La categoria d'aquest anunci.
Pendravo Logo

Pendravo

El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This is a versatile, no-code platform designed to enable organizations to manage their entire operational ecosystem through configurable applications that support service management, project workflows, asset tracking, and automation. It features role-based access controls, customizable schemas, integrated workflow automation, and seamless integrations with existing systems, allowing teams to tailor solutions that fit their unique processes while scaling from small groups to large enterprises. It addresses problems related to siloed data, rigid software limitations, and inefficient manual workflows, making it ideal for teams seeking flexible, unified management tools across departments such as IT, HR, marketing, and finance, without the need for extensive coding or vendor lock-in.
Preus: $19-$8000/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Project Management Software
La categoria d'aquest anunci.
Low-Code Development Platforms
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
sqanit Logo

sqanit

El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
Digital twins for your installed base provide a comprehensive, real-time digital representation of physical assets, enabling organizations to visualize, monitor, and manage devices across multiple systems through automated data capture, system integration, and AI-assisted support. This technology addresses critical issues such as device invisibility, fragmented asset documentation, and dependent service processes by offering features like complete service history tracking, seamless system interoperability, instant self-service options, and accurate asset management, ultimately reducing service costs, improving first-time fix rates, and enhancing customer satisfaction for maintenance, repair, and operational teams across industries.
Field Service Management Solutions
La categoria d'aquest anunci.
IT Asset Management Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Subkron Logo

Subkron

Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This platform functions as a comprehensive subscription management and asset tracking solution that consolidates all recurring payments, licenses, and important credentials into a single, secure dashboard. Its main features include automated alerts for renewals and expiry dates, encrypted storage for sensitive information, and customizable asset categories, aiming to prevent forgotten renewals, lapsed services, and unmanaged expenses; it is ideal for freelancers, entrepreneurs, small business owners, and teams overwhelmed by multiple subscriptions and assets, offering peace of mind and organizational efficiency by streamlining financial oversight and reducing manual tracking errors.
Preus: $3-$24.99/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Financial Planning & Budgeting Tools
La categoria d'aquest anunci.
IT Asset Management Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
sqanit Logo

sqanit

El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
Digital twins for your installed base provide a comprehensive, real-time digital representation of physical assets, enabling organizations to visualize, monitor, and manage devices across multiple systems through automated data capture, system integration, and AI-assisted support. This technology addresses critical issues such as device invisibility, fragmented asset documentation, and dependent service processes by offering features like complete service history tracking, seamless system interoperability, instant self-service options, and accurate asset management, ultimately reducing service costs, improving first-time fix rates, and enhancing customer satisfaction for maintenance, repair, and operational teams across industries.
Field Service Management Solutions
La categoria d'aquest anunci.
IT Asset Management Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
UNIO24 Asset Management Logo

UNIO24 Asset Management

Aquest SaaS està de moda! Hem detectat un creixement mensual del trànsit. Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This cloud-based asset management solution enables organizations to track, maintain, and report on physical assets across locations, automate the entire asset lifecycle, and provide real-time visibility into asset status, ownership, location, movement history, and maintenance or repair needs. Core features include assignment and transfer tracking, labeling with detailed asset records, barcode/QR scanning for quick inventories, comprehensive service and repair history, full inventory reconciliation by entity or department, mobile access, cloud hosting with daily backups, and simple data import to migrate from spreadsheets, designed for asset managers, IT, facilities, procurement, and finance teams seeking improved accuracy, accountability, efficiency, cost control, and asset lifecycle optimization.
Preus: $0-$399/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Fleet Management Software
La categoria d'aquest anunci.
Oil & Gas Asset Management
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
ApexaiQ Logo
This platform enhances IT strategies by automating processes, integrating systems, and providing a comprehensive view of technology assets. Key features include continuous asset assurance, risk quantification, vulnerability management, and the ability to generate clean, auditable data, addressing challenges such as shadow IT and compliance risks for industries like financial services, healthcare, and managed service providers.
IT Asset Management Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Zeitview Logo
This asset management and visualization solution employs artificial intelligence, high-resolution imaging, and comprehensive analytics to monitor and optimize the performance, condition, and lifecycle of critical infrastructure assets across multiple industries such as wind, solar, utilities, construction, telecom, and real estate. Its key features include detailed inspection imagery, real-time problem detection, asset inventory management, risk prioritization, precise site surveying, and proactive maintenance guidance, which collectively solve problems related to asset failure, inefficient maintenance, and project delays. Designed for infrastructure operators, maintenance teams, project managers, and asset owners, it facilitates accurate decision-making, enhances operational efficiency, reduces downtime, and ensures safety throughout the entire asset lifecycle.
IT Asset Management Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Pinventory Logo
This platform facilitates the creation and management of detailed inventories for both personal and business assets, ensuring that users can easily document their belongings in a secure and organized manner. Key features include customizable inventory templates, online courses for skill development, and professional concierge services for those who prefer hands-on assistance, addressing challenges such as loss prevention, estate disputes, and the complexities of asset transfer for individuals and families.
Preus: $6.95-$0/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
IT Asset Management Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Hilti Logo
This cloud-based asset and tool management platform provides real-time visibility across the entire lifecycle of equipment and hardware, enabling monitoring, tracking, inventory control, and analytics from office to job site, regardless of the manufacturer. It solves problems of loss, misplacement, underutilization, maintenance gaps, and downtime by organizing assets, automating check-in and check-out, scheduling servicing, forecasting needs, and delivering actionable insights for construction teams, facilities managers, field crews, and maintenance professionals, while offering features such as mobile access, barcode/RFID scanning, reporting dashboards, integration options, and secure data storage.
IT Asset Management Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
equipme Logo
Equipme is a cutting-edge platform designed to transform IT and resource management for modern organizations, enabling seamless integration and automation of workflows. With features that enhance asset management, cost transparency, and digital processes, Equipme empowers IT departments and managed service providers to optimize operations and improve service delivery.
Preus: $99-$349/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
IT Asset Management Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
* Algunes o totes les parts d'aquesta pàgina poden ser generades per IA, així que verifiqueu qualsevol informació important de manera independent.

Preguntes freqüents

Quantes empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics hi ha?

El navegador SaaS fa un seguiment dels productes de programari 1,357 Programari de gestió d'actius informàtics a partir de September 2026. S'han afegit 102 noves empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics en els darrers 30 dies.

Quantes noves empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics s'afegeixen cada mes?

S'han afegit 102 noves Programari de gestió d'actius informàtics empreses SaaS al navegador SaaS en els darrers 30 dies. La nostra infraestructura de rastreig pròpia descobreix contínuament nous productes de programari.

Quines són les empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics més consolidades?

Les empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics més consolidades per autoritat de domini inclouen Flexera One, Belarc, Apptio, Zylo, Asset Guru. Aquestes empreses representen les puntuacions de classificació de domini més altes a la categoria Programari de gestió d'actius informàtics.

Quina és la mida típica d'una empresa per a un SaaS Programari de gestió d'actius informàtics?

Entre Programari de gestió d'actius informàtics empreses SaaS amb dades d'empleats, la distribució per mida és: - 11 (2.2%), - 21 (4.1%), - 86 (16.8%), - 393 (76.9%).

Quins països tenen més empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics?

Els principals països per a Programari de gestió d'actius informàtics SaaS són: United States (301), United Kingdom (71), India (51), Australia (43), Canada (35). Aquests representen les concentracions més grans d'empreses de programari Programari de gestió d'actius informàtics a nivell mundial.

Quin percentatge d'empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics ofereixen programes d'afiliació?

61 Programari de gestió d'actius informàtics Les empreses SaaS ofereixen programes d'afiliació, que representen el 4.5% de tot el programari Programari de gestió d'actius informàtics que fa el seguiment del navegador SaaS. La comissió mitjana és del 14%.

Quina és l'edat mitjana de les empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics?

Una empresa SaaS mitjana de Programari de gestió d'actius informàtics es va fundar fa 8.0 anys, amb un any de fundació mitjà de 2018.

Les empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics són majoritàriament B2B o B2C?

Segons les dades disponibles, les empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics es desglossen de la manera següent: Tant B2B com B2C (11.9%), Negocis (B2B) (85.0%), Consumidor (B2C) (3.1%).

Quines són les empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics més noves?

Entre les empreses SaaS Programari de gestió d'actius informàtics descobertes més recentment hi ha Sopht, Data Hydrant, AIPO, Blackmark Software, LiftKept. El navegador SaaS descobreix i indexa contínuament nous productes de programari mitjançant una infraestructura de rastreig pròpia.

Sobre el navegador SaaS

El navegador SaaS és la base de dades SaaS més gran i actualitzada d'Internet: l'eina definitiva de prospecció i recerca per a empreses SaaS.

Descobrim eines emergents setmanes després del seu llançament, abans que apareguin a Apollo, ZoomInfo o altres bases de dades. La nostra plataforma específica per a aquest propòsit rastreja exclusivament productes de programari reals amb dades verificades, a diferència de les eines de prospecció genèriques contaminades amb agències, consultories i llistats obsolets.

Des d'empreses de la llista Fortune 500 fins a startups autofinançades que es llancen aquesta setmana, si és SaaS, ho fem seguiment.

Com es calculen aquests números

  1. Programari total. El nombre d'empreses SaaS publicades actualment llistades per a aquesta selecció. Només es comptabilitzen les empreses que superen les nostres verificacions de qualitat automatitzades.
  2. Nou (últims 30 dies). El nombre net d'empreses SaaS publicades de nou per a aquesta selecció durant els darrers 30 dies.
  3. Programes d'afiliació. El nombre d'empreses SaaS llistades que operen un programa d'afiliació o de referència verificat.
  4. Edat mitjana (anys). L'edat mitjana, en anys, de les empreses d'aquesta selecció, basada en l'any de fundació. La mitjana és el valor central, de manera que la meitat són més antigues i la meitat més joves.
  5. Nou (últims 365 dies). El nombre d'empreses SaaS publicades per a aquesta selecció durant els darrers 365 dies.
  6. Batut (any passat). Empreses publicades durant l'any passat que ja no estan llistades — van quedar fora de línia, van ser eliminades o van deixar de superar les nostres verificacions de qualitat.
  7. Taxa de rotació anual. La taxa de rotació anual — empreses abandonades com a percentatge de totes les empreses publicades durant l'any passat (les encara llistades més les abandonades).
  8. Prova gratuïta. El percentatge d'empreses llistades d'aquesta selecció que ofereixen una prova gratuïta.
  9. Distribució de la mida de l'empresa. Distribució d'empreses per nombre d'empleats: individual (1), petita (2–50), mitjana (51–200), gran (201–1,000), gran empresa (1,000+). Els percentatges són sobre les empreses amb dades d'empleats.
  10. Preu inicial mitjà (USD). El preu mensual d'entrada mitjà (USD) en les empreses d'aquesta selecció amb dades de preus.
  11. Preu mitjà alt (USD). El preu mensual premium mitjà (USD) en les empreses d'aquesta selecció amb dades de preus.
  12. Puntuació de saturació. Una puntuació de saturació del mercat de 0–100 que combina el total de productes, l'autoritat del domini, els dominis de referència, l'edat de l'empresa, el creixement del trànsit, els preus i la presència empresarial. Com més alta, més competitiu.
  13. Comissió mitjana. La comissió d'afiliació mitjana que ofereixen les empreses d'aquesta selecció que gestionen un programa d'afiliació.
  14. Desglossament B2B / B2C. Desglossament d'empreses per mercat objectiu — empresa (B2B), consumidor (B2C) o tots dos — entre aquelles amb dades de tipus de consumidor.