IniciTotes les categoriesProgramari d'escriptori remot i accés remot

Programari d'escriptori remot i accés remot

El navegador SaaS fa un seguiment de 481 i Programari d'escriptori remot i accés remot empreses de programari, amb 46 afegides en els darrers 30 dies. Els principals països per a Programari d'escriptori remot i accés remot SaaS inclouen United States (70), United Kingdom (19), Canada (15).

Punts de dades clau per a Programari d'escriptori remot i accés remot

481
Programari total1
46
Nou (últims 30 dies)2
49
Programes d'afiliació3
12
Edat mitjana (anys)4
+297
Nou (últims 365 dies)5
92
Batut (any passat)6
23.7%
Taxa de rotació anual7
43.0%
Prova gratuïta8

Distribució de la mida de l'empresa9

3
Empresa (més de 1.000)
2.9% del total
12
Gran (201-1.000)
11.4% del total
23
Mida mitjana (51-200)
21.9% del total
67
Petit (2-50)
63.8% del total

Empreses Programari d'escriptori remot i accés remot més establertes

Empresa empleats Valoració del domini Fundada Afegit
TeamViewer 5,000 2025-02-26
Citrix 10,000 2025-02-10
LogMeIn 2025-02-26
Splashtop 500 2006 2025-02-11
MobaXterm 2026-02-20
AirDroid 500 2011 2025-02-10
VanDyke Software 2025-02-10
Shadow 200 2015 2025-11-17
Supremo 50 1986 2025-02-27
ultraviewer 2025-02-28

Els 10 principals països per a Programari d'escriptori remot i accés remot SaaS

Els següents països representen on tenen la seu la majoria de les empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot, segons les nostres dades per a productes de programari 481.

País Compte % del total
United States 70 14.6%
United Kingdom 19 4.0%
Canada 15 3.1%
India 9 1.9%
Singapore 8 1.7%
Germany 8 1.7%
France 6 1.2%
Italy 5 1.0%
Poland 5 1.0%
Spain 4 0.8%

Dades de preus per a Programari d'escriptori remot i accés remot

Preu inicial mitjà (USD)12
$7/mes
Preu mitjà alt (USD)13
$25/mes

Saturació del mercat per a Programari d'escriptori remot i accés remot

Aquesta puntuació es calcula a partir d'una combinació del total de productes, l'autoritat del domini, els dominis de referència, l'edat de l'empresa, el creixement del trànsit, els preus i la presència empresarial.

Puntuació de saturació14
69 / 100 (Mitjà)

Programes d'afiliació a Programari d'escriptori remot i accés remot

49 Programari d'escriptori remot i accés remot Les empreses SaaS ofereixen programes d'afiliació (10.2% del total).

Comissió mitjana15
30%
Distribució del tipus de comissió
Una sola vegada 5
Recurrent 4

Afegits més recentment Programari d'escriptori remot i accés remot SaaS

Termphin Afegit 2026-08-28
Vantage Afegit 2026-08-28
Lira Afegit 2026-08-28
AvdControl Afegit 2026-08-26
Century Software Afegit 2026-08-26
MobaXterm Afegit 2026-08-25
Remote Assist Afegit 2026-08-25
RDPFlow Afegit 2026-08-25
MapYourDroid Afegit 2026-08-25
Exeora Afegit 2026-08-25

Edat mitjana de les empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot

Una empresa SaaS mitjana de Programari d'escriptori remot i accés remot es va fundar fa 12.0 anys (any mitjà de fundació: 2014).

Desglossament B2B / B2C per a Programari d'escriptori remot i accés remot16

179
Tant B2B com B2C
37.4%
284
Negocis (B2B)
59.4%
15
Consumidor (B2C)
3.1%

Basat en 478 empreses amb dades de tipus de consumidor (99.4% del total).

Tendència de descobriment SaaS per a Programari d'escriptori remot i accés remot

Nombre mensual de SaaS descoberts per a Programari d'escriptori remot i accés remot comparat amb la seva participació en tots els SaaS descoberts. Un percentatge creixent indica que aquest segment creix més ràpid que el mercat en general.

Loading...

Descobreix Programari d'escriptori remot i accés remot SaaS

Ordenar:
Mostra els filtres
Filtre 1 aplicat · Esborra-ho tot · Desa
Categoria: Programari d'escriptori remot i accés remot
Drover Logo

Drover

El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This software solution connects iPhone devices with local-hosted agents on macOS or Linux, enabling remote management and control of coding workflows without migrating data to the cloud. It offers features such as secure local-network communication, peer-to-peer connectivity, real-time activity monitoring, encrypted data transfer, and authoritative session management, solving problems related to remote development, secure access, and seamless workflow control for developers, IT professionals, and technical teams working in secure or offline environments. Its targeted users include software developers, system administrators, and technical specialists who need efficient, secure, and mobile access to command-line sessions and remote agent management while maintaining control within local or peer-to-peer networks.
Preus: $6.99-$149/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Remote Desktop & Remote Access Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
ConTess Logo

ConTess

El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This software enables users to securely and privately monitor, control, and access detailed information about their electric vehicle directly from their Mac computer, eliminating the need for a smartphone app. Its key features include real-time vehicle status updates displayed in the menu bar, integration with charging wall stations to provide insights on battery health and charging activities, and background logging of trips and charges without waking the vehicle or requiring server-based data transmission. Designed for electric vehicle owners who prioritize data privacy, cost-effective management, and seamless desktop accessibility, it solves problems related to remote vehicle oversight, enhances user convenience by offering instant vital statistics, and provides comprehensive vehicle management without third-party servers or subscriptions.
Preus: $24-$39/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Data Analysis & Visualization Software
La categoria d'aquest anunci.
Remote Desktop & Remote Access Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
DeskHopps Logo

DeskHopps

El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This remote desktop solution enables teams and individuals to securely access and control multiple devices remotely from any location, facilitating seamless remote work, collaboration, and device management. It offers key features such as unlimited concurrent sessions without additional per-user fees, end-to-end encryption for data security, optimized routing for low latency, device approval controls to manage access, and real-time support via WhatsApp, making it ideal for Pakistani businesses and professionals seeking cost-effective, reliable, and secure remote desktop services without session limits or hidden charges.
Preus: ₨2500-₨20000/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Remote Desktop & Remote Access Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Maccess Logo

Maccess

El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This application enables remote and seamless control of a Mac computer via a smartphone, offering features such as touchpad navigation, keyboard typing, screen mirroring, file transfer, and voice commands, all accessible over Wi-Fi from anywhere. It addresses challenges like managing Mac devices remotely, simplifying multitasking, automating routine tasks, and enhancing user interaction through natural gestures, AI-powered assistance, and customizable interface options, making it ideal for professionals, developers, remote workers, and tech enthusiasts seeking efficient cross-device integration and remote management solutions.
Preus: $4.99-$9.99/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Remote Desktop & Remote Access Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
TraceRMM Logo

TraceRMM

Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
TraceRMM provides comprehensive, self-hosted endpoint management tailored for managed service providers and growing businesses that primarily utilize Windows devices. It offers robust features such as device organization, automated patch management, real-time monitoring, remote access, scripting, security controls, and detailed auditing, all accessible from anywhere through a secure platform. Designed to address challenges like managing multiple endpoints efficiently, ensuring security compliance, and reducing costs, it is ideal for IT professionals, MSPs, and organizations seeking an affordable, transparent, and flexible solution to oversee Windows infrastructure without relying on large-scale enterprise tools.
Preus: $39-$10000/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Remote Desktop & Remote Access Software
La categoria d'aquest anunci.
Remote Monitoring & Management (RMM) for MSPs
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Fluent Logo

Fluent

El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
A window control layer designed to enhance user interaction by translating voice, gaze, and text commands into visible, inspectable actions within the operating system, especially on Windows. Its core features include voice recognition, gaze-based controls, text input, and the ability to preview or pause actions before execution, making user workflows more accessible and less burdensome for individuals with varied needs, such as those experiencing fatigue, limited motor control, or vision impairments. This system addresses challenges related to repetitive tasks, accessibility barriers, and the need for more intuitive, controllable interactions across multiple applications, making it ideal for users seeking flexible, assistive, and efficient computer usage.
Preus: $9.99-$19.99/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Remote Desktop & Remote Access Software
La categoria d'aquest anunci.
Workflow Automation & RPA
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
SimpleRemote Logo

SimpleRemote

Prova gratuïta
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
This remote control software enables secure, affordable remote access to Windows computers, allowing users to provide technical support, transfer files, share clipboard data, and manage multiple devices efficiently. It features automated updates, encrypted login with email OTP verification, scalable subscription management for teams, and unlimited simultaneous connections, solving problems related to costly remote desktop licenses and complex billing structures. Designed for small businesses, IT support teams, freelancers, and individual users, it offers a low-cost, reliable solution for remote troubleshooting, remote work, and personal device management with predictable monthly pricing.
Preus: €1-€0/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Remote Desktop & Remote Access Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Vcinity Logo

Vcinity

Aquest SaaS està de moda! Hem detectat un creixement mensual del trànsit.
El propietari ha verificat la informació del seu perfil que es mostra en aquesta pàgina.
Vcinity offers software that simplifies remote data access, making it faster and more efficient for businesses to use their data. With the ability to connect data from anywhere to computing resources, organizations can enhance their AI, machine learning, and analytics capabilities while reducing wait times significantly.
Cloud Infrastructure & IaaS Platforms
La categoria d'aquest anunci.
Remote Desktop & Remote Access Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
ArborXR Logo
ArborXR provides a simple solution for managing AR and VR devices, allowing users to control and deploy content remotely. With features like bulk enrollment and customizable headset experiences, organizations can efficiently oversee their XR fleets and enhance user engagement.
Preus: $4-$12/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Remote Desktop & Remote Access Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
Rublon Logo
Rublon provides secure remote access to networks, servers, and applications through easy-to-use multi-factor authentication. The platform helps organizations protect their data while meeting regulatory compliance and integrating seamlessly with various business technologies.
Preus: $2-$4/mo
El rang de preus mensual per a aquest producte SaaS. Els preus es normalitzen a imports mensuals sempre que sigui possible.
Remote Desktop & Remote Access Software
La categoria d'aquest anunci.
Registra't per veure totes les mètriques
* Algunes o totes les parts d'aquesta pàgina poden ser generades per IA, així que verifiqueu qualsevol informació important de manera independent.

Preguntes freqüents

Quantes empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot hi ha?

El navegador SaaS fa un seguiment dels productes de programari 481 Programari d'escriptori remot i accés remot a partir de September 2026. S'han afegit 46 noves empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot en els darrers 30 dies.

Quantes noves empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot s'afegeixen cada mes?

S'han afegit 46 noves Programari d'escriptori remot i accés remot empreses SaaS al navegador SaaS en els darrers 30 dies. La nostra infraestructura de rastreig pròpia descobreix contínuament nous productes de programari.

Quines són les empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot més consolidades?

Les empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot més consolidades per autoritat de domini inclouen TeamViewer, Citrix, LogMeIn, Splashtop, MobaXterm. Aquestes empreses representen les puntuacions de classificació de domini més altes a la categoria Programari d'escriptori remot i accés remot.

Quina és la mida típica d'una empresa per a un SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot?

Entre Programari d'escriptori remot i accés remot empreses SaaS amb dades d'empleats, la distribució per mida és: - 3 (2.9%), - 12 (11.4%), - 23 (21.9%), - 67 (63.8%).

Quins països tenen més empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot?

Els principals països per a Programari d'escriptori remot i accés remot SaaS són: United States (70), United Kingdom (19), Canada (15), India (9), Singapore (8). Aquests representen les concentracions més grans d'empreses de programari Programari d'escriptori remot i accés remot a nivell mundial.

Quin percentatge d'empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot ofereixen programes d'afiliació?

49 Programari d'escriptori remot i accés remot Les empreses SaaS ofereixen programes d'afiliació, que representen el 10.2% de tot el programari Programari d'escriptori remot i accés remot que fa el seguiment del navegador SaaS. La comissió mitjana és del 30%.

Quina és l'edat mitjana de les empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot?

Una empresa SaaS mitjana de Programari d'escriptori remot i accés remot es va fundar fa 12.0 anys, amb un any de fundació mitjà de 2014.

Les empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot són majoritàriament B2B o B2C?

Segons les dades disponibles, les empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot es desglossen de la manera següent: Tant B2B com B2C (37.4%), Negocis (B2B) (59.4%), Consumidor (B2C) (3.1%).

Quines són les empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot més noves?

Entre les empreses SaaS Programari d'escriptori remot i accés remot descobertes més recentment hi ha Termphin, Vantage, Lira, AvdControl, Century Software. El navegador SaaS descobreix i indexa contínuament nous productes de programari mitjançant una infraestructura de rastreig pròpia.

Sobre el navegador SaaS

El navegador SaaS és la base de dades SaaS més gran i actualitzada d'Internet: l'eina definitiva de prospecció i recerca per a empreses SaaS.

Descobrim eines emergents setmanes després del seu llançament, abans que apareguin a Apollo, ZoomInfo o altres bases de dades. La nostra plataforma específica per a aquest propòsit rastreja exclusivament productes de programari reals amb dades verificades, a diferència de les eines de prospecció genèriques contaminades amb agències, consultories i llistats obsolets.

Des d'empreses de la llista Fortune 500 fins a startups autofinançades que es llancen aquesta setmana, si és SaaS, ho fem seguiment.

Com es calculen aquests números

  1. Programari total. El nombre d'empreses SaaS publicades actualment llistades per a aquesta selecció. Només es comptabilitzen les empreses que superen les nostres verificacions de qualitat automatitzades.
  2. Nou (últims 30 dies). El nombre net d'empreses SaaS publicades de nou per a aquesta selecció durant els darrers 30 dies.
  3. Programes d'afiliació. El nombre d'empreses SaaS llistades que operen un programa d'afiliació o de referència verificat.
  4. Edat mitjana (anys). L'edat mitjana, en anys, de les empreses d'aquesta selecció, basada en l'any de fundació. La mitjana és el valor central, de manera que la meitat són més antigues i la meitat més joves.
  5. Nou (últims 365 dies). El nombre d'empreses SaaS publicades per a aquesta selecció durant els darrers 365 dies.
  6. Batut (any passat). Empreses publicades durant l'any passat que ja no estan llistades — van quedar fora de línia, van ser eliminades o van deixar de superar les nostres verificacions de qualitat.
  7. Taxa de rotació anual. La taxa de rotació anual — empreses abandonades com a percentatge de totes les empreses publicades durant l'any passat (les encara llistades més les abandonades).
  8. Prova gratuïta. El percentatge d'empreses llistades d'aquesta selecció que ofereixen una prova gratuïta.
  9. Distribució de la mida de l'empresa. Distribució d'empreses per nombre d'empleats: individual (1), petita (2–50), mitjana (51–200), gran (201–1,000), gran empresa (1,000+). Els percentatges són sobre les empreses amb dades d'empleats.
  10. Preu inicial mitjà (USD). El preu mensual d'entrada mitjà (USD) en les empreses d'aquesta selecció amb dades de preus.
  11. Preu mitjà alt (USD). El preu mensual premium mitjà (USD) en les empreses d'aquesta selecció amb dades de preus.
  12. Puntuació de saturació. Una puntuació de saturació del mercat de 0–100 que combina el total de productes, l'autoritat del domini, els dominis de referència, l'edat de l'empresa, el creixement del trànsit, els preus i la presència empresarial. Com més alta, més competitiu.
  13. Comissió mitjana. La comissió d'afiliació mitjana que ofereixen les empreses d'aquesta selecció que gestionen un programa d'afiliació.
  14. Desglossament B2B / B2C. Desglossament d'empreses per mercat objectiu — empresa (B2B), consumidor (B2C) o tots dos — entre aquelles amb dades de tipus de consumidor.