KotiinKaikki kategoriatPilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut

Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut

SaaS-selain seuraa 3,355 Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut ohjelmistoyritystä, ja 237 on lisätty viimeisen 30 päivän aikana. Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS:n suosituimpiin maihin kuuluu United States (884), United Kingdom (136), India (89).

Keskeiset datapisteet Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut:lle

3,355
Ohjelmisto yhteensä1
237
Uusi (viimeiset 30 päivää)2
264
Yhteistyökumppaniohjelmat3
7
Keskimääräinen ikä (vuotta)4
+1,924
Uusi (viimeiset 365 päivää)5
602
Vaihtuneet (viime vuonna)6
23.8%
Vuosittainen vaihtuvuusaste7
30.4%
Ilmainen kokeilu8

Yrityksen kokoluokkajakauma9

48
Yritys (yli 1 000)
3.3% kokonaismäärästä
109
Suuri (201–1 000)
7.4% kokonaismäärästä
285
Keskikokoinen (51–200)
19.3% kokonaismäärästä
1,033
Pieni (2–50)
70.0% kokonaismäärästä

Vakiintuneimmat Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut yritystä

Yritys Työntekijät Verkkotunnuksen arvosana Perustettu Lisätty
Trend Micro 10,000 2025-02-26
Palo Alto Networks 2025-02-28
Proofpoint 5,000 2025-02-26
Check Point 10,000 1993 2025-02-08
ActiveState 200 1997 2025-02-04
Dashlane 500 2009 2025-02-04
Tenable 5,000 2025-02-03
SentinelOne 5,000 2013 2025-02-10
SSL Shopper 2025-10-21
Varonis 5,000 2005 2025-02-07

10 parasta maata X___0 SaaS:lle

Seuraavat maat edustavat niitä, joissa useimpien Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritysten pääkonttorit sijaitsevat, 3,355-ohjelmistotuotteita koskevien tietojemme perusteella.

Maa Laskea Kokonaissummasta %
United States 884 26.3%
United Kingdom 136 4.1%
India 89 2.7%
Canada 64 1.9%
Israel 61 1.8%
Australia 60 1.8%
Germany 36 1.1%
Singapore 36 1.1%
France 32 1.0%
Netherlands 28 0.8%

Hinnoittelutiedot kohteelle Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut

Keskimääräinen lähtöhinta (USD)12
$29/kk
Keskimääräinen korkein hinta (USD)13
$150/kk

Markkinoiden kyllästyminen Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut:lle

Tämä pistemäärä lasketaan yhdistämällä tuotteiden kokonaismäärä, verkkotunnuksen auktoriteetti, viittaavat verkkotunnukset, yrityksen ikä, liikenteen kasvu, hinnoittelu ja yrityksen läsnäolo.

Saturaatiopisteet14
68 / 100 (Keskikokoinen)

Yhteistyökumppaniohjelmat Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut:ssa

264 Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritykset tarjoavat kumppanuusohjelmia (7.9 % kokonaismäärästä).

Keskimääräinen palkkio15
18%
Palkkiotyyppien jako
Kertaluonteinen 13
Toistuva 24

Viimeksi lisätyt Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS

Cloud Advisory Solutions Lisätty 2026-08-28
Offscript Lisätty 2026-08-28
Vivadere Lisätty 2026-08-27
GuardRails Lisätty 2026-08-27
ittools Lisätty 2026-08-27
Enablement Lisätty 2026-08-27
Cyber security Lisätty 2026-08-27
Unit Range Lisätty 2026-08-27
Remo Lisätty 2026-08-27
Japetella Lisätty 2026-08-27

Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yrityksen keski-ikä

Keskimääräinen Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritys perustettiin 7.0 vuotta sitten (keskimääräinen perustamisvuosi: 2019).

B2B/B2C-erittely kohteelle Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut16

195
Sekä B2B- että B2C-yritykset
5.8%
3,145
Liiketoiminta (B2B)
93.8%
13
Kuluttaja (B2C)
0.4%

Perustuu 3,353 yritykseen, joilla on kuluttajatyyppitiedot (99.9 % kokonaismäärästä).

SaaS-löytötrendi kohteelle Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut

Kuukausittainen SaaS-löytöjen määrä kohteelle Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut verrattuna sen osuuteen kaikista löydetyistä SaaS-palveluista. Nouseva prosenttiosuus osoittaa, että tämä segmentti kasvaa kokonaismarkkinaa nopeammin.

Tutustu Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-palveluun

Järjestellä:
Näytä suodattimet
1-suodatin käytössä · Tyhjennä kaikki · Tallentaa
Kategoria: Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut
Paras valinta
Cascade Logo

Cascade

Omistaja on vahvistanut tällä sivulla näkyvät profiilitietonsa.
Tämä SaaS on trendikäs! Olemme havainneet kuukausittaisen liikenteen kasvun.
Ylennetty Tämä on mainostettu kohde, ja saatamme ansaita palkkion, jos rekisteröidyt.
This software solution streamlines anti-money laundering (AML) and know your customer (KYC) processes by centralizing client data, automating compliance workflows, and providing real-time monitoring capabilities. Key features include customizable registries for various entities, integrated name screening against global databases, and a live compliance dashboard that ensures organizations remain audit-ready while adapting to evolving regulatory requirements, making it ideal for financial institutions, law firms, and businesses of all sizes that prioritize compliance efficiency.
Arvioitu: 2019 Tämän listauksen varhaisin luontipäivämäärä, joka meillä on. Käytämme useita julkisesti saatavilla olevia tietolähteitä.
Kuluttajatyyppi: Yritysten välinen
Olipa kyseessä sitten yritys- vai yksityishenkilöiden käyttö.
Cloud Security & Compliance Tools
Tämän ilmoituksen kategoria.
AMAN Technologies Logo

AMAN Technologies

Omistaja on vahvistanut tällä sivulla näkyvät profiilitietonsa.
Managed IT and cybersecurity services provide proactive technology support, layered security measures, cloud integration, and compliance management to ensure small and mid-sized businesses remain secure, productive, and audit-ready. These services address common challenges such as business downtime, security vulnerabilities like phishing and ransomware, complex regulatory compliance requirements, and underutilized cloud tools, making IT simpler, safer, and more reliable for decision-makers, IT teams, and operational leaders.
Network Security & Firewall Solutions
Tämän ilmoituksen kategoria.
Cloud Security & Compliance Tools
Tämän ilmoituksen kategoria.
Rekisteröidy nähdäksesi kaikki mittarit
TiniDrop Logo

TiniDrop

Ilmainen kokeilu
Omistaja on vahvistanut tällä sivulla näkyvät profiilitietonsa.
A file sharing and hosting service that enables users to upload various file formats such as PDFs, ZIP archives, HTML documents, images, videos, and spreadsheets by simply dragging and dropping, generating a secure, short, and shareable link within seconds. Its main features include automatic detection of file types, global content delivery network (CDN) integration for fast worldwide access, expiration options for shared links, and no requirement for user registration or setup, solving problems related to quick, secure, and hassle-free file sharing for freelancers, designers, developers, educators, and remote collaborators.
Hinnoittelu: $15-$30/mo
Tämän SaaS-tuotteen kuukausihintaluokka. Hinnat on normalisoitu kuukausittaisiksi määriksi, jos mahdollista.
Document Management & eSignature Tools
Tämän ilmoituksen kategoria.
Cloud Security & Compliance Tools
Tämän ilmoituksen kategoria.
Rekisteröidy nähdäksesi kaikki mittarit
MonitorWorkspace Logo

MonitorWorkspace

Ilmainen kokeilu
Omistaja on vahvistanut tällä sivulla näkyvät profiilitietonsa.
This platform provides comprehensive monitoring, management, and compliance solutions for Google Workspace environments, enabling IT administrators to oversee user activities, email, chat communications, user accounts, groups, and licensing from a single unified dashboard. Its key features include real-time user activity tracking, automated offboarding processes, audit-ready reporting, full visibility into user behavior and security settings, and seamless synchronization of organizational data without requiring CSV exports. Designed for IT professionals responsible for enterprise security and operational efficiency, it addresses challenges such as disparate admin interfaces, time-consuming manual audits, uncontrolled user access, license wastage, and security vulnerabilities stemming from stale or misconfigured groups and permissions.
Hinnoittelu: $2-$7/mo
Tämän SaaS-tuotteen kuukausihintaluokka. Hinnat on normalisoitu kuukausittaisiksi määriksi, jos mahdollista.
Cloud Security & Compliance Tools
Tämän ilmoituksen kategoria.
Rekisteröidy nähdäksesi kaikki mittarit
IRIS Logo

IRIS

Omistaja on vahvistanut tällä sivulla näkyvät profiilitietonsa.
This cloud cost management platform provides comprehensive visibility and control over cloud infrastructure expenses across multiple accounts and regions by offering real-time cost monitoring, AI-driven cost modeling for complex workloads, and natural language querying for insights, solving the problem of opaque and unpredictable cloud billing. Its main features include continuous cost tracking, automated cost projections using machine learning, intuitive chat-based infrastructure analysis, customizable budget alerts, and detailed trend analysis, making it suitable for engineers, finance teams, and cloud administrators seeking to optimize spending, prevent budget overruns, and gain clarity on cloud expenditures.
Hinnoittelu: €25-€100/mo
Tämän SaaS-tuotteen kuukausihintaluokka. Hinnat on normalisoitu kuukausittaisiksi määriksi, jos mahdollista.
Cloud Security & Compliance Tools
Tämän ilmoituksen kategoria.
Rekisteröidy nähdäksesi kaikki mittarit
Privacy Guard Logo

Privacy Guard

Ilmainen kokeilu
Omistaja on vahvistanut tällä sivulla näkyvät profiilitietonsa.
This tool provides comprehensive privacy protection by preventing sensitive user data, such as personally identifiable information, from reaching AI application programming interfaces, ensuring data security and compliance without storing any PII—only metadata. It automates the detection and redaction of sensitive information like emails and phone numbers, generates detailed audit reports to monitor AI activity and security, and features a fail-safe, zero downtime architecture suitable for AI-powered websites and services; it is ideal for developers, organizations, and businesses prioritizing data privacy and secure AI integration.
Hinnoittelu: $19-$39/mo
Tämän SaaS-tuotteen kuukausihintaluokka. Hinnat on normalisoitu kuukausittaisiksi määriksi, jos mahdollista.
GDPR & Data Privacy Compliance Tools
Tämän ilmoituksen kategoria.
Cloud Security & Compliance Tools
Tämän ilmoituksen kategoria.
Rekisteröidy nähdäksesi kaikki mittarit
Assura Logo

Assura

Ilmainen kokeilu
Omistaja on vahvistanut tällä sivulla näkyvät profiilitietonsa.
This platform offers AI-powered security assessments that evaluate your organization’s compliance across multiple cybersecurity and risk management frameworks, such as NIST CSF, ISO 27001, and PCI DSS. It guides users through structured, easy-to-understand control-based evaluations, collects supporting evidence like policies and screenshots, and automatically generates comprehensive reports, risk registers, and remediation plans to identify vulnerabilities, prioritize security improvements, and streamline compliance processes. Designed for security teams, compliance officers, IT managers, and auditors, it addresses risk management challenges, reduces reliance on costly consulting services, accelerates audit readiness, and enhances overall cybersecurity posture through automated, transparent, and scalable assessments.
Hinnoittelu: £59-£199/mo
Tämän SaaS-tuotteen kuukausihintaluokka. Hinnat on normalisoitu kuukausittaisiksi määriksi, jos mahdollista.
Cloud Security & Compliance Tools
Tämän ilmoituksen kategoria.
Rekisteröidy nähdäksesi kaikki mittarit
Fluid Attacks Logo

Fluid Attacks

Ilmainen kokeilu
Omistaja on vahvistanut tällä sivulla näkyvät profiilitietonsa.
A comprehensive solution enhances application security by integrating AI-driven tools and expert pentesting throughout the software development lifecycle (SDLC). Key features include automated vulnerability management, risk-based prioritization, and seamless integration with existing development environments, addressing the challenges of identifying and remediating security vulnerabilities for development and security teams alike.
Hinnoittelu: $143-$592/mo
Tämän SaaS-tuotteen kuukausihintaluokka. Hinnat on normalisoitu kuukausittaisiksi määriksi, jos mahdollista.
Cloud Security & Compliance Tools
Tämän ilmoituksen kategoria.
Rekisteröidy nähdäksesi kaikki mittarit
GRC for Jira Logo

GRC for Jira

Ilmainen kokeilu
Omistaja on vahvistanut tällä sivulla näkyvät profiilitietonsa.
GRC for Jira offers a simple way to manage Governance, Risk, and Compliance directly within Jira. This tool helps organizations automate processes, gain insights, and ensure compliance while reducing risks effectively.
Hinnoittelu: $20-$3000/mo
Tämän SaaS-tuotteen kuukausihintaluokka. Hinnat on normalisoitu kuukausittaisiksi määriksi, jos mahdollista.
GDPR & Data Privacy Compliance Tools
Tämän ilmoituksen kategoria.
Cloud Security & Compliance Tools
Tämän ilmoituksen kategoria.
Rekisteröidy nähdäksesi kaikki mittarit
DefenderMon Logo

DefenderMon

Ilmainen kokeilu
Omistaja on vahvistanut tällä sivulla näkyvät profiilitietonsa.
DefenderMon provides comprehensive remote monitoring and management of Microsoft Defender and Windows security updates across large fleets of devices, enabling centralized control, real-time threat detection, and automated policy deployment. Its main features include live health status monitoring, continuous on-device protection such as active scanning and suspicious activity detection, device grouping and policy management, centralized configuration, and instant threat notifications, solving challenges related to security oversight, update deployment, and threat response for IT administrators and security teams managing multiple Windows-based endpoints.
Hinnoittelu: $0-$20/mo
Tämän SaaS-tuotteen kuukausihintaluokka. Hinnat on normalisoitu kuukausittaisiksi määriksi, jos mahdollista.
Endpoint Protection & Antivirus Software
Tämän ilmoituksen kategoria.
Security Information & Event Management (SIEM)
Tämän ilmoituksen kategoria.
Rekisteröidy nähdäksesi kaikki mittarit
* Jotkin tai kaikki tämän sivun osat voivat olla tekoälyn luomia, joten tarkista kaikki tärkeät tiedot erikseen.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka monta Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritystä on olemassa?

SaaS-selain seuraa 3,355 Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut ohjelmistotuotetta September 2026 päivästä lähtien. 237 uutta Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritystä on lisätty viimeisten 30 päivän aikana.

Kuinka monta uutta Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritystä lisätään joka kuukausi?

237 uutta Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritystä on lisätty SaaS-selaimeen viimeisten 30 päivän aikana. Oma indeksointiinfrastruktuurimme löytää jatkuvasti uusia ohjelmistotuotteita.

Mitkä ovat vakiintuneimmat Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritykset?

Vakiintuneimpiin Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yrityksiin verkkotunnusten auktoriteetin perusteella kuuluu Trend Micro, Palo Alto Networks, Proofpoint, Check Point, ActiveState. Nämä yritykset edustavat korkeimpia verkkotunnusten sijoituspisteitä Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut-kategoriassa.

Mikä on tyypillinen yrityksen koko Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS:lle?

Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yrityksen joukossa, joilla on työntekijätietoja, kokoluokkajakauma on: - 48 (3.3%), - 109 (7.4%), - 285 (19.3%), - 1,033 (70.0%).

Missä maissa on eniten Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritystä?

Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS:n kärkimaat ovat: United States (884), United Kingdom (136), India (89), Canada (64), Israel (61). Nämä edustavat suurimpia Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut-ohjelmistoyritysten keskittymiä maailmanlaajuisesti.

Kuinka monta prosenttia Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yrityksestä tarjoaa kumppanuusohjelmia?

264 Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritykset tarjoavat kumppanuusohjelmia, jotka edustavat 7.9 % kaikista SaaS-selaimen seuraamista Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut ohjelmistoista. Keskimääräinen palkkioprosentti on 18 %.

Mikä on Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yrityksen keski-ikä?

Keskimääräinen Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritys perustettiin 7.0 vuotta sitten, ja keskimääräinen perustamisvuosi oli 2019.

Ovatko Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritykset enimmäkseen B2B- vai B2C-yrityksiä?

Saatavilla olevien tietojen perusteella Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritystä jakautuu seuraavasti: Sekä B2B- että B2C-yritykset (5.8%), Liiketoiminta (B2B) (93.8%), Kuluttaja (B2C) (0.4%).

Mitkä ovat uusimmat Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yritykset?

Viimeisimpiin löydettyihin Pilvipalveluiden tietoturva- ja vaatimustenmukaisuustyökalut SaaS-yrityksiin kuuluu Cloud Advisory Solutions, Offscript, Vivadere, GuardRails, ittools. SaaS Browser löytää ja indeksoi jatkuvasti uusia ohjelmistotuotteita käyttämällä omaa indeksointiinfrastruktuuriaan.

Tietoja SaaS-selaimesta

SaaS Browser on internetin suurin ja ajantasaisin SaaS-tietokanta - SaaS-yritysten paras mahdollinen etsintä- ja tutkimustyökalu.

Löydämme uusia työkaluja viikkoja julkaisun jälkeen, ennen kuin ne ilmestyvät Apolloon, ZoomInfoon tai muihin tietokantoihin. Tarkoituksenmukaisesti rakennettu alustamme seuraa yksinomaan oikeita ohjelmistotuotteita, joilla on varmennettua dataa, toisin kuin geneeriset prospektointityökalut, jotka ovat täynnä toimistoja, konsulttiyrityksiä ja vanhentuneita listauksia.

Fortune 500 -yrityksistä tällä viikolla lanseerattuihin startup-yrityksiin – jos kyseessä on SaaS, me seuraamme sitä.

Miten nämä luvut lasketaan

  1. Ohjelmisto yhteensä. Tähän valikoimaan tällä hetkellä listattujen julkaistujen SaaS-yritysten määrä. Vain automaattiset laatutarkastuksemme läpäisevät yritykset lasketaan.
  2. Uusi (viimeiset 30 päivää). Tähän valikoimaan viimeisten 30 päivän aikana uutena julkaistujen SaaS-yritysten nettomäärä.
  3. Yhteistyökumppaniohjelmat. Niiden listattujen SaaS-yritysten määrä, jotka ylläpitävät varmennettua kumppanuus- tai suositteluohjelmaa.
  4. Keskimääräinen ikä (vuotta). Tämän valikoiman yritysten iän mediaani vuosina perustamisvuoden perusteella. Mediaani on keskimmäinen arvo, joten puolet on vanhempia ja puolet nuorempia.
  5. Uusi (viimeiset 365 päivää). Tähän valikoimaan viimeisten 365 päivän aikana julkaistujen SaaS-yritysten määrä.
  6. Vaihtuneet (viime vuonna). Viimeisen vuoden aikana julkaistut yritykset, joita ei enää ole listattu — ne menivät offline-tilaan, poistettiin tai lakkasivat läpäisemästä laatutarkastuksiamme.
  7. Vuosittainen vaihtuvuusaste. Vuosittainen vaihtuvuusaste — vaihtuneet yritykset prosentteina kaikista viime vuonna julkaistuista yrityksistä (edelleen listatut plus vaihtuneet).
  8. Ilmainen kokeilu. Niiden listattujen yritysten prosenttiosuus tässä valikoimassa, jotka tarjoavat ilmaisen kokeilujakson.
  9. Yrityksen kokoluokkajakauma. Yritysten jakauma työntekijämäärän mukaan: yksin (1), pieni (2–50), keskikokoinen (51–200), suuri (201–1,000), suuryritys (1,000+). Prosenttiosuudet ovat niistä yrityksistä, joilla on työntekijätietoja.
  10. Keskimääräinen lähtöhinta (USD). Lähtötason kuukausihinnan (USD) mediaani niiden tämän valikoiman yritysten osalta, joilla on hinnoittelutietoja.
  11. Keskimääräinen korkein hinta (USD). Premium-kuukausihinnan (USD) mediaani niiden tämän valikoiman yritysten osalta, joilla on hinnoittelutietoja.
  12. Saturaatiopisteet. 0–100 markkinoiden kyllästymispisteet, jotka yhdistävät tuotteiden kokonaismäärän, verkkotunnuksen auktoriteetin, viiteverkkotunnukset, yrityksen iän, liikenteen kasvun, hinnoittelun ja suuryrityksen läsnäolon. Korkeampi tarkoittaa kilpaillumpaa.
  13. Keskimääräinen palkkio. Tämän valikoiman kumppanuusohjelmaa ylläpitävien yritysten tarjoaman kumppanuuspalkkion mediaani.
  14. B2B/B2C-erittely. Yritysten jakauma kohdemarkkinan mukaan — yritys (B2B), kuluttaja (B2C) tai molemmat — niiden joukossa, joilla on kuluttajatyyppitietoja.