DeFi-alustat
SaaS-selain seuraa 2,177 DeFi-alustat ohjelmistoyritystä, ja 111 on lisätty viimeisen 30 päivän aikana. DeFi-alustat SaaS:n suosituimpiin maihin kuuluu United States (203), United Kingdom (53), Singapore (30).
Keskeiset datapisteet DeFi-alustat:lle
Yrityksen kokoluokkajakauma9
Vakiintuneimmat DeFi-alustat yritystä
| Yritys | Työntekijät | Verkkotunnuksen arvosana | Perustettu | Lisätty |
|---|---|---|---|---|
| Ethereum | 500 | — | — | 2026-01-08 |
| Cash App | 5,000 | — | — | 2025-02-28 |
| Circle | 5,000 | — | 2013 | 2025-02-10 |
| Polygon | 200 | — | — | 2026-01-08 |
| Stellar | 200 | — | 2014 | 2025-11-26 |
| Cardano | 50 | — | — | 2025-02-28 |
| Aave | 200 | — | — | 2025-05-22 |
| avalanche | 50 | — | 2018 | 2025-02-28 |
| CoinStats | 200 | — | 2017 | 2025-02-12 |
| Lido | — | — | — | 2026-01-08 |
10 parasta maata X___0 SaaS:lle
Seuraavat maat edustavat niitä, joissa useimpien DeFi-alustat SaaS-yritysten pääkonttorit sijaitsevat, 2,177-ohjelmistotuotteita koskevien tietojemme perusteella.
| Maa | Laskea | Kokonaissummasta % |
|---|---|---|
| United States | 203 | 9.3% |
| United Kingdom | 53 | 2.4% |
| Singapore | 30 | 1.4% |
| Switzerland | 28 | 1.3% |
| India | 28 | 1.3% |
| Finland | 28 | 1.3% |
| United Arab Emirates | 24 | 1.1% |
| Canada | 18 | 0.8% |
| France | 15 | 0.7% |
| Nigeria | 15 | 0.7% |
Hinnoittelutiedot kohteelle DeFi-alustat
Markkinoiden kyllästyminen DeFi-alustat:lle
Tämä pistemäärä lasketaan yhdistämällä tuotteiden kokonaismäärä, verkkotunnuksen auktoriteetti, viittaavat verkkotunnukset, yrityksen ikä, liikenteen kasvu, hinnoittelu ja yrityksen läsnäolo.
Yhteistyökumppaniohjelmat DeFi-alustat:ssa
164 DeFi-alustat SaaS-yritykset tarjoavat kumppanuusohjelmia (7.5 % kokonaismäärästä).
Viimeksi lisätyt DeFi-alustat SaaS
DeFi-alustat SaaS-yrityksen keski-ikä
Keskimääräinen DeFi-alustat SaaS-yritys perustettiin 4.0 vuotta sitten (keskimääräinen perustamisvuosi: 2022).
B2B/B2C-erittely kohteelle DeFi-alustat16
Perustuu 2,176 yritykseen, joilla on kuluttajatyyppitiedot (100.0 % kokonaismäärästä).
SaaS-löytötrendi kohteelle DeFi-alustat
Kuukausittainen SaaS-löytöjen määrä kohteelle DeFi-alustat verrattuna sen osuuteen kaikista löydetyistä SaaS-palveluista. Nouseva prosenttiosuus osoittaa, että tämä segmentti kasvaa kokonaismarkkinaa nopeammin.
Tutustu DeFi-alustat SaaS-palveluun
Lisäsuodattimet
Usein kysytyt kysymykset
Kuinka monta DeFi-alustat SaaS-yritystä on olemassa?
SaaS-selain seuraa 2,177 DeFi-alustat ohjelmistotuotetta September 2026 päivästä lähtien. 111 uutta DeFi-alustat SaaS-yritystä on lisätty viimeisten 30 päivän aikana.
Kuinka monta uutta DeFi-alustat SaaS-yritystä lisätään joka kuukausi?
111 uutta DeFi-alustat SaaS-yritystä on lisätty SaaS-selaimeen viimeisten 30 päivän aikana. Oma indeksointiinfrastruktuurimme löytää jatkuvasti uusia ohjelmistotuotteita.
Mitkä ovat vakiintuneimmat DeFi-alustat SaaS-yritykset?
Vakiintuneimpiin DeFi-alustat SaaS-yrityksiin verkkotunnusten auktoriteetin perusteella kuuluu Ethereum, Cash App, Circle, Polygon, Stellar. Nämä yritykset edustavat korkeimpia verkkotunnusten sijoituspisteitä DeFi-alustat-kategoriassa.
Mikä on tyypillinen yrityksen koko DeFi-alustat SaaS:lle?
DeFi-alustat SaaS-yrityksen joukossa, joilla on työntekijätietoja, kokoluokkajakauma on: - 6 (1.2%), - 19 (3.9%), - 54 (11.0%), - 413 (83.9%).
Missä maissa on eniten DeFi-alustat SaaS-yritystä?
DeFi-alustat SaaS:n kärkimaat ovat: United States (203), United Kingdom (53), Singapore (30), Switzerland (28), India (28). Nämä edustavat suurimpia DeFi-alustat-ohjelmistoyritysten keskittymiä maailmanlaajuisesti.
Kuinka monta prosenttia DeFi-alustat SaaS-yrityksestä tarjoaa kumppanuusohjelmia?
164 DeFi-alustat SaaS-yritykset tarjoavat kumppanuusohjelmia, jotka edustavat 7.5 % kaikista SaaS-selaimen seuraamista DeFi-alustat ohjelmistoista. Keskimääräinen palkkioprosentti on 13 %.
Mikä on DeFi-alustat SaaS-yrityksen keski-ikä?
Keskimääräinen DeFi-alustat SaaS-yritys perustettiin 4.0 vuotta sitten, ja keskimääräinen perustamisvuosi oli 2022.
Ovatko DeFi-alustat SaaS-yritykset enimmäkseen B2B- vai B2C-yrityksiä?
Saatavilla olevien tietojen perusteella DeFi-alustat SaaS-yritystä jakautuu seuraavasti: Sekä B2B- että B2C-yritykset (52.8%), Liiketoiminta (B2B) (43.2%), Kuluttaja (B2C) (3.9%).
Mitkä ovat uusimmat DeFi-alustat SaaS-yritykset?
Viimeisimpiin löydettyihin DeFi-alustat SaaS-yrityksiin kuuluu Himbit, EaseDeFi, Multiplexall, Cryptic Heaven, Orellian Flow. SaaS Browser löytää ja indeksoi jatkuvasti uusia ohjelmistotuotteita käyttämällä omaa indeksointiinfrastruktuuriaan.
Tietoja SaaS-selaimesta
SaaS Browser on internetin suurin ja ajantasaisin SaaS-tietokanta - SaaS-yritysten paras mahdollinen etsintä- ja tutkimustyökalu.
Löydämme uusia työkaluja viikkoja julkaisun jälkeen, ennen kuin ne ilmestyvät Apolloon, ZoomInfoon tai muihin tietokantoihin. Tarkoituksenmukaisesti rakennettu alustamme seuraa yksinomaan oikeita ohjelmistotuotteita, joilla on varmennettua dataa, toisin kuin geneeriset prospektointityökalut, jotka ovat täynnä toimistoja, konsulttiyrityksiä ja vanhentuneita listauksia.
Fortune 500 -yrityksistä tällä viikolla lanseerattuihin startup-yrityksiin – jos kyseessä on SaaS, me seuraamme sitä.
Miten nämä luvut lasketaan
- Ohjelmisto yhteensä. Tähän valikoimaan tällä hetkellä listattujen julkaistujen SaaS-yritysten määrä. Vain automaattiset laatutarkastuksemme läpäisevät yritykset lasketaan.
- Uusi (viimeiset 30 päivää). Tähän valikoimaan viimeisten 30 päivän aikana uutena julkaistujen SaaS-yritysten nettomäärä.
- Yhteistyökumppaniohjelmat. Niiden listattujen SaaS-yritysten määrä, jotka ylläpitävät varmennettua kumppanuus- tai suositteluohjelmaa.
- Keskimääräinen ikä (vuotta). Tämän valikoiman yritysten iän mediaani vuosina perustamisvuoden perusteella. Mediaani on keskimmäinen arvo, joten puolet on vanhempia ja puolet nuorempia.
- Uusi (viimeiset 365 päivää). Tähän valikoimaan viimeisten 365 päivän aikana julkaistujen SaaS-yritysten määrä.
- Vaihtuneet (viime vuonna). Viimeisen vuoden aikana julkaistut yritykset, joita ei enää ole listattu — ne menivät offline-tilaan, poistettiin tai lakkasivat läpäisemästä laatutarkastuksiamme.
- Vuosittainen vaihtuvuusaste. Vuosittainen vaihtuvuusaste — vaihtuneet yritykset prosentteina kaikista viime vuonna julkaistuista yrityksistä (edelleen listatut plus vaihtuneet).
- Ilmainen kokeilu. Niiden listattujen yritysten prosenttiosuus tässä valikoimassa, jotka tarjoavat ilmaisen kokeilujakson.
- Yrityksen kokoluokkajakauma. Yritysten jakauma työntekijämäärän mukaan: yksin (1), pieni (2–50), keskikokoinen (51–200), suuri (201–1,000), suuryritys (1,000+). Prosenttiosuudet ovat niistä yrityksistä, joilla on työntekijätietoja.
- Keskimääräinen lähtöhinta (USD). Lähtötason kuukausihinnan (USD) mediaani niiden tämän valikoiman yritysten osalta, joilla on hinnoittelutietoja.
- Keskimääräinen korkein hinta (USD). Premium-kuukausihinnan (USD) mediaani niiden tämän valikoiman yritysten osalta, joilla on hinnoittelutietoja.
- Saturaatiopisteet. 0–100 markkinoiden kyllästymispisteet, jotka yhdistävät tuotteiden kokonaismäärän, verkkotunnuksen auktoriteetin, viiteverkkotunnukset, yrityksen iän, liikenteen kasvun, hinnoittelun ja suuryrityksen läsnäolon. Korkeampi tarkoittaa kilpaillumpaa.
- Keskimääräinen palkkio. Tämän valikoiman kumppanuusohjelmaa ylläpitävien yritysten tarjoaman kumppanuuspalkkion mediaani.
- B2B/B2C-erittely. Yritysten jakauma kohdemarkkinan mukaan — yritys (B2B), kuluttaja (B2C) tai molemmat — niiden joukossa, joilla on kuluttajatyyppitietoja.