AcasăToate categoriileSecuritatea API-ului

Securitatea API-ului

Browserul SaaS urmărește 258 și Securitatea API-ului companii de software, 30 fiind adăugate în ultimele 30 de zile. Printre țările de top pentru Securitatea API-ului SaaS se numără United States (53), United Kingdom (9), India (7).

Puncte cheie de date pentru Securitatea API-ului

258
Software total1
30
Nou (ultimele 30 de zile)2
10
Programe de afiliere3
5
Vârsta medie (ani)4
+151
Nou (ultimele 365 de zile)5
62
Agitat (anul trecut)6
29.1%
Rata anuală de abandon7
32.2%
Perioadă de încercare gratuită8

Distribuția mărimii companiilor9

1
Întreprindere (1.000+)
1.3% din total
4
Mare (201-1.000)
5.1% din total
10
Mărime medie (51-200)
12.8% din total
63
Mic (2-50)
80.8% din total

Cele mai consacrate companii Securitatea API-ului

Companie Angajați Evaluarea domeniului Fondat Adăugat
Aikido 500 2022 2025-02-08
Invicti 500 2018 2025-02-05
Wicket 2025-02-28
Island 1,000 2020 2025-02-07
Apiiro 200 2019 2025-02-26
Cequence 200 2014 2025-02-11
AuthPro 2001 2026-01-02
Traceable 500 2025-02-04
Authentic8 200 2010 2025-02-04
Authelia 2025-02-28

Top 10 țări pentru Securitatea API-ului SaaS

Următoarele țări reprezintă locurile în care se află sediul central al majorității companiilor SaaS Securitatea API-ului, pe baza datelor noastre pentru produsele software 258.

Ţară Conta % din total
United States 53 20.5%
United Kingdom 9 3.5%
India 7 2.7%
Canada 3 1.2%
Australia 3 1.2%
Switzerland 3 1.2%
Hong Kong 2 0.8%
Israel 2 0.8%
Germany 2 0.8%
Brazil 1 0.4%

Date privind prețurile pentru Securitatea API-ului

Preț mediu de pornire (USD)12
$3/lună
Preț mediu maxim (USD)13
$89/lună

Saturația pieței pentru Securitatea API-ului

Acest scor este calculat dintr-o combinație de produse totale, autoritatea domeniului, domeniile de referință, vechimea companiei, creșterea traficului, prețuri și prezența la nivel de companie.

Scorul de saturație14
54 / 100 (Mediu)

Programe de afiliere în Securitatea API-ului

Companiile SaaS oferă programe de afiliere (3.9% din total).

Cele mai recente adăugate Securitatea API-ului SaaS

Stronghold Adăugat 2026-08-27
lumaq Adăugat 2026-08-20
PromptShield Adăugat 2026-08-20
Nacre Adăugat 2026-08-20
Passkey Server Adăugat 2026-08-19
DAMAC Adăugat 2026-08-19
OmniShield Adăugat 2026-08-17
RudeAuth Adăugat 2026-08-17
EnforceAuth Adăugat 2026-08-16
55 Club Adăugat 2026-08-15

Vârsta medie a Securitatea API-ului companiilor SaaS

O companie SaaS medie de Securitatea API-ului a fost fondată acum 5.0 ani (anul mediu de fondare: 2021).

Defalcare B2B / B2C pentru Securitatea API-ului16

48
Atât B2B, cât și B2C
18.6%
205
Afaceri (B2B)
79.5%
5
Consumator (B2C)
1.9%

Pe baza a 258 companii cu date despre tipurile de consumatori (100.0% din total).

Tendința de Descoperire SaaS pentru Securitatea API-ului

Numărul lunar de SaaS descoperit pentru Securitatea API-ului comparat cu ponderea sa din totalul SaaS descoperit. Un procent în creștere indică faptul că acest segment crește mai repede decât piața globală.

Loading...

Descoperiți Securitatea API-ului SaaS

Sorta:
Afișați filtrele
Filtrul 1 aplicat · Ștergeți tot · Salva
Categorie: Securitatea API-ului
Demonic Binary Logo

Demonic Binary

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This service provides comprehensive mobile, backend, and security engineering solutions designed to optimize product stability, integrity, and safety under high load or pressure. It offers core features such as stabilization of iOS and Android clients, backend API hardening, control over authentication and session security, and targeted security reviews to prevent vulnerabilities before high-stakes launches, addressing challenges like brittle workflows, authorization regressions, and inconsistent security enforcement. Primarily aimed at product teams and engineering organizations managing consumer-facing applications, it helps improve release reliability, ensure compliance, and strengthen boundary defenses, effectively solving issues related to fragile code, unauthorized access, and unpredictable system behavior.
API Security
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
ReqKey Logo

ReqKey

Perioadă de încercare gratuită
Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This platform provides comprehensive API key management and monitoring solutions that enable users to generate, validate, and control access to their APIs through secure keys, rate limiting, and quotas. It offers real-time observability of API traffic, including request logs, response status codes, and latency metrics, ensuring API performance and security across global edge networks with minimal latency. Designed for developers, API providers, and businesses, it addresses challenges such as unauthorized access, abuse prevention, accurate usage tracking, flexible billing, and seamless integration into various technical stacks.
Prețuri: $0-$25/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Subscription Billing & Recurring Payments
Categoria acestei listări.
API & Backend-as-a-Service Platforms
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
API Test Lab Logo

API Test Lab

Perioadă de încercare gratuită
Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This platform provides an integrated environment for comprehensive API testing, load simulation, and traffic analysis, enabling developers and engineers to validate, monitor, and optimize application programming interfaces efficiently. Its main features include advanced request builders with authentication and headers, real-time load testing with concurrent runs, traffic monitoring dashboards, team collaboration tools, and server-side analysis without external AI dependencies, solving problems related to API performance bottlenecks, reliability, and security for software development teams of all sizes.
Prețuri: $0-$20/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
API & Backend-as-a-Service Platforms
Categoria acestei listări.
API Management & Documentation
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Rekuway Security Logo

Rekuway Security

Perioadă de încercare gratuită
Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
Rekuway IDN enhances cybersecurity defenses by adding an intelligent, adaptive layer that operates after authentication to detect, respond to, and mitigate persistent and evolving threats targeting application APIs, especially credential stuffing and account takeover attacks. Its key features include seamless deployment without migration, integration with existing security infrastructure such as WAF, firewall, IAM, and SIEM, and utilizing behavioral analysis to identify and neutralize sophisticated, automated threat activities that traditional perimeter security measures may miss, making it ideal for organizations seeking to bolster their API security and protect critical digital assets from advanced cyber threats.
Prețuri: $1000-$10000/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
API Security
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Borg Logo

Borg

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This advanced cybersecurity platform offers continuous, automated offensive security testing and asset discovery solutions designed to identify exploitable vulnerabilities in applications, APIs, and cloud environments, helping organizations detect security flaws before malicious actors do. Its main features include real-time asset and surface monitoring, verified vulnerability detection with detailed reproduction steps, seamless integration with workflow tools like Jira and Slack, and specialized modules for autonomous penetration testing, red teaming, and asset discovery, providing an efficient way to maintain a strong security posture for modern, fast-paced development teams. It addresses problems such as delayed vulnerability identification, elusive business logic bugs, and gaps in traditional security reviews, making it ideal for security professionals, DevSecOps teams, and organizations prioritizing proactive, continuous security assurance.
Prețuri: De la $800/lună
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
API Security
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Ratelane Logo

Ratelane

Perioadă de încercare gratuită
Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This system simplifies API management by providing a lightweight, deployment-free solution for telemetry handling, rate limiting, policy enforcement, and fallback mechanisms, ensuring high availability and real-time visibility without the need for extensive infrastructure configuration or redeployments. It offers core features such as fleet-wide monitoring, instant policy updates propagated within seconds, IP allow/deny lists, circuit breakers, request size restrictions, geo-blocking, and automatic emergency profiles, making it ideal for developers and operations teams seeking reliable, low-latency control over their APIs, while eliminating complexity, maintenance overhead, and operational risks.
Prețuri: $15-$60/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
API Management & Documentation
Categoria acestei listări.
API Security
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Appsian Logo
Appsian offers a comprehensive platform for ERP data security and compliance, supporting systems like SAP, PeopleSoft, and Oracle EBS. The solution enhances security through features such as dynamic access controls, insider threat prevention, and automated compliance management, helping organizations protect sensitive data and streamline user management processes.
API Security
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
AuthX Logo
AuthX provides advanced authentication solutions designed to enhance identity and access management strategies across various industries. With a focus on passwordless authentication, multi-factor security, and streamlined workflows, the platform ensures robust protection against cyber threats while optimizing user experience and operational efficiency.
Prețuri: $2-$0/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
API Security
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Lockbox Logo
This secure wallet and management extension is designed to protect and organize API keys by encrypting them locally with AES-256-GCM, preventing accidental leakage or exposure. It features automatic detection and autofill capabilities across over 20 platforms, simplifying the process of securely storing, accessing, and rotating API keys, thereby solving issues related to scattered credentials, security vulnerabilities, and time-consuming key management for developers, AI practitioners, and teams working with multiple cloud services and integrations.
Prețuri: $5-$21/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
API Security
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Guardrails Logo
Guardrails is a security and compliance solution that creates immutable, blockchain-anchored records of every AI interaction within your application by intercepting API calls, cryptographically signing and encoding the data, and securely storing it for later verification, thereby ensuring data integrity and accountability. Its main features include seamless integration via a simple proxy setup without requiring infrastructure modifications, cryptographic signing of each call, secure storage of prompts and responses, and blockchain anchoring for irrefutable proof, making it ideal for organizations relying on AI for critical decision-making such as healthcare, legal, financial, or insurance entities. This tool solves the problem of verifying and auditing AI-generated outputs, providing tamper-proof proof of what AI said and when, thereby reducing liability and ensuring compliance in high.
Prețuri: $299-$2499/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
API Security
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
* Este posibil ca unele sau toate părțile acestei pagini să fie generate de inteligența artificială, așa că vă rugăm să verificați independent orice informație critică.

Întrebări frecvente

Câte companii SaaS Securitatea API-ului există?

Browserul SaaS urmărește produsele software 258 Securitatea API-ului începând cu September 2026. În ultimele 30 de zile au fost adăugate 30 noi companii SaaS.

Câte companii SaaS Securitatea API-ului noi sunt adăugate în fiecare lună?

În ultimele 30 de zile au fost adăugate 30 noi Securitatea API-ului companii SaaS în browserul SaaS. Infrastructura noastră proprie de crawling descoperă continuu produse software noi.

Care sunt cele mai consacrate companii SaaS Securitatea API-ului?

Printre cele mai consacrate companii SaaS Securitatea API-ului în funcție de autoritatea domeniului se numără Aikido, Invicti, Wicket, Island, Apiiro. Aceste companii reprezintă cele mai mari scoruri de clasament al domeniului în categoria Securitatea API-ului.

Care este dimensiunea tipică a unei companii pentru Securitatea API-ului SaaS?

Printre Securitatea API-ului companii SaaS cu date despre angajați, distribuția pe mărime este: - 1 (1.3%), - 4 (5.1%), - 10 (12.8%), - 63 (80.8%).

Care țări au cele mai multe companii SaaS Securitatea API-ului?

Principalele țări pentru Securitatea API-ului SaaS sunt: United States (53), United Kingdom (9), India (7), Canada (3), Australia (3). Acestea reprezintă cele mai mari concentrații de companii de software Securitatea API-ului la nivel global.

Ce procent din Securitatea API-ului companii SaaS oferă programe de afiliere?

Companiile SaaS oferă programe de afiliere, reprezentând 3.9% din totalul software-ului Securitatea API-ului urmărit de browserul SaaS.

Care este vârsta medie a companiilor SaaS Securitatea API-ului?

O companie SaaS medie de Securitatea API-ului a fost fondată acum 5.0 ani, cu un an mediu de înființare de 2021.

Companiile SaaS Securitatea API-ului sunt în mare parte B2B sau B2C?

Pe baza datelor disponibile, Securitatea API-ului companii SaaS se împart după cum urmează: Atât B2B, cât și B2C (18.6%), Afaceri (B2B) (79.5%), Consumator (B2C) (1.9%).

Care sunt cele mai noi companii SaaS Securitatea API-ului?

Printre cele mai recent descoperite companii SaaS Securitatea API-ului se numără Stronghold, lumaq, PromptShield, Nacre, Passkey Server. Browserul SaaS descoperă și indexează continuu produse software noi folosind o infrastructură de crawling proprietară.

Despre browserul SaaS

Browserul SaaS este cea mai mare și mai actualizată bază de date SaaS de pe internet - instrumentul suprem de prospectare și cercetare pentru companiile SaaS.

Descoperim instrumente emergente la câteva săptămâni după lansare, înainte ca acestea să apară în Apollo, ZoomInfo sau alte baze de date. Platforma noastră special concepută urmărește exclusiv produse software reale cu date verificate, spre deosebire de instrumentele generice de prospectare poluate cu agenții, firme de consultanță și listări învechite.

De la companii din topul Fortune 500 până la startup-uri autofinanțate care se lansează săptămâna aceasta - dacă este vorba de SaaS, îl urmărim.

Cum sunt calculate aceste cifre

  1. Software total. Numărul de companii SaaS publicate listate în prezent pentru această selecție. Sunt numărate doar companiile care trec verificările noastre automate de calitate.
  2. Nou (ultimele 30 de zile). Numărul net de companii SaaS nou publicate pentru această selecție în ultimele 30 de zile.
  3. Programe de afiliere. Numărul de companii SaaS listate care operează un program de afiliere sau de recomandare verificat.
  4. Vârsta medie (ani). Vârsta medie, în ani, a companiilor din această selecție, pe baza anului de înființare. Mediana este valoarea de mijloc, deci jumătate sunt mai vechi și jumătate mai noi.
  5. Nou (ultimele 365 de zile). Numărul de companii SaaS publicate pentru această selecție în ultimele 365 de zile.
  6. Agitat (anul trecut). Companii publicate în ultimul an care nu mai sunt listate — au ieșit offline, au fost eliminate sau au încetat să treacă verificările noastre de calitate.
  7. Rata anuală de abandon. Rata anuală de pierdere — companiile pierdute ca procent din toate companiile publicate în ultimul an (cele încă listate plus cele pierdute).
  8. Perioadă de încercare gratuită. Procentul companiilor listate din această selecție care oferă o perioadă de încercare gratuită.
  9. Distribuția mărimii companiilor. Distribuția companiilor în funcție de numărul de angajați: solo (1), mici (2–50), mijlocii (51–200), mari (201–1,000), întreprinderi (1,000+). Procentele sunt din companiile cu date despre angajați.
  10. Preț mediu de pornire (USD). Prețul lunar median de pornire (USD) pentru companiile din această selecție cu date despre prețuri.
  11. Preț mediu maxim (USD). Prețul lunar median premium (USD) pentru companiile din această selecție cu date despre prețuri.
  12. Scorul de saturație. Un scor de saturație a pieței de 0–100 care combină totalul produselor, autoritatea domeniului, domeniile de referință, vechimea companiei, creșterea traficului, prețurile și prezența în segmentul enterprise. Mai mare înseamnă mai competitiv.
  13. Defalcare B2B / B2C. Repartizarea companiilor în funcție de piața țintă — afaceri (B2B), consumatori (B2C) sau ambele — dintre cele cu date privind tipul de consumator.