Platforme DeFi
Browserul SaaS urmărește 2,177 și Platforme DeFi companii de software, 111 fiind adăugate în ultimele 30 de zile. Printre țările de top pentru Platforme DeFi SaaS se numără United States (203), United Kingdom (53), Singapore (30).
Puncte cheie de date pentru Platforme DeFi
Distribuția mărimii companiilor9
Cele mai consacrate companii Platforme DeFi
| Companie | Angajați | Evaluarea domeniului | Fondat | Adăugat |
|---|---|---|---|---|
| Ethereum | 500 | — | — | 2026-01-08 |
| Cash App | 5,000 | — | — | 2025-02-28 |
| Circle | 5,000 | — | 2013 | 2025-02-10 |
| Polygon | 200 | — | — | 2026-01-08 |
| Stellar | 200 | — | 2014 | 2025-11-26 |
| Cardano | 50 | — | — | 2025-02-28 |
| Aave | 200 | — | — | 2025-05-22 |
| avalanche | 50 | — | 2018 | 2025-02-28 |
| CoinStats | 200 | — | 2017 | 2025-02-12 |
| Lido | — | — | — | 2026-01-08 |
Top 10 țări pentru Platforme DeFi SaaS
Următoarele țări reprezintă locurile în care se află sediul central al majorității companiilor SaaS Platforme DeFi, pe baza datelor noastre pentru produsele software 2,177.
| Ţară | Conta | % din total |
|---|---|---|
| United States | 203 | 9.3% |
| United Kingdom | 53 | 2.4% |
| Singapore | 30 | 1.4% |
| Switzerland | 28 | 1.3% |
| India | 28 | 1.3% |
| Finland | 28 | 1.3% |
| United Arab Emirates | 24 | 1.1% |
| Canada | 18 | 0.8% |
| France | 15 | 0.7% |
| Nigeria | 15 | 0.7% |
Date privind prețurile pentru Platforme DeFi
Saturația pieței pentru Platforme DeFi
Acest scor este calculat dintr-o combinație de produse totale, autoritatea domeniului, domeniile de referință, vechimea companiei, creșterea traficului, prețuri și prezența la nivel de companie.
Programe de afiliere în Platforme DeFi
Companiile SaaS oferă programe de afiliere (7.5% din total).
Cele mai recente adăugate Platforme DeFi SaaS
Vârsta medie a Platforme DeFi companiilor SaaS
O companie SaaS medie de Platforme DeFi a fost fondată acum 4.0 ani (anul mediu de fondare: 2022).
Defalcare B2B / B2C pentru Platforme DeFi16
Pe baza a 2,176 companii cu date despre tipurile de consumatori (100.0% din total).
Tendința de Descoperire SaaS pentru Platforme DeFi
Numărul lunar de SaaS descoperit pentru Platforme DeFi comparat cu ponderea sa din totalul SaaS descoperit. Un procent în creștere indică faptul că acest segment crește mai repede decât piața globală.
Descoperiți Platforme DeFi SaaS
Filtre avansate
Dracorix
Perioadă de încercare gratuităÎntrebări frecvente
Câte companii SaaS Platforme DeFi există?
Browserul SaaS urmărește produsele software 2,177 Platforme DeFi începând cu August 2026. În ultimele 30 de zile au fost adăugate 111 noi companii SaaS.
Câte companii SaaS Platforme DeFi noi sunt adăugate în fiecare lună?
În ultimele 30 de zile au fost adăugate 111 noi Platforme DeFi companii SaaS în browserul SaaS. Infrastructura noastră proprie de crawling descoperă continuu produse software noi.
Care sunt cele mai consacrate companii SaaS Platforme DeFi?
Printre cele mai consacrate companii SaaS Platforme DeFi în funcție de autoritatea domeniului se numără Ethereum, Cash App, Circle, Polygon, Stellar. Aceste companii reprezintă cele mai mari scoruri de clasament al domeniului în categoria Platforme DeFi.
Care este dimensiunea tipică a unei companii pentru Platforme DeFi SaaS?
Printre Platforme DeFi companii SaaS cu date despre angajați, distribuția pe mărime este: - 6 (1.2%), - 19 (3.9%), - 54 (11.0%), - 413 (83.9%).
Care țări au cele mai multe companii SaaS Platforme DeFi?
Principalele țări pentru Platforme DeFi SaaS sunt: United States (203), United Kingdom (53), Singapore (30), Switzerland (28), India (28). Acestea reprezintă cele mai mari concentrații de companii de software Platforme DeFi la nivel global.
Ce procent din Platforme DeFi companii SaaS oferă programe de afiliere?
Companiile SaaS oferă programe de afiliere, reprezentând 7.5% din totalul software-ului Platforme DeFi urmărit de browserul SaaS. Rata medie a comisionului este de 13%.
Care este vârsta medie a companiilor SaaS Platforme DeFi?
O companie SaaS medie de Platforme DeFi a fost fondată acum 4.0 ani, cu un an mediu de înființare de 2022.
Companiile SaaS Platforme DeFi sunt în mare parte B2B sau B2C?
Pe baza datelor disponibile, Platforme DeFi companii SaaS se împart după cum urmează: Atât B2B, cât și B2C (52.8%), Afaceri (B2B) (43.2%), Consumator (B2C) (3.9%).
Care sunt cele mai noi companii SaaS Platforme DeFi?
Printre cele mai recent descoperite companii SaaS Platforme DeFi se numără Himbit, EaseDeFi, Multiplexall, Cryptic Heaven, Orellian Flow. Browserul SaaS descoperă și indexează continuu produse software noi folosind o infrastructură de crawling proprietară.
Despre browserul SaaS
Browserul SaaS este cea mai mare și mai actualizată bază de date SaaS de pe internet - instrumentul suprem de prospectare și cercetare pentru companiile SaaS.
Descoperim instrumente emergente la câteva săptămâni după lansare, înainte ca acestea să apară în Apollo, ZoomInfo sau alte baze de date. Platforma noastră special concepută urmărește exclusiv produse software reale cu date verificate, spre deosebire de instrumentele generice de prospectare poluate cu agenții, firme de consultanță și listări învechite.
De la companii din topul Fortune 500 până la startup-uri autofinanțate care se lansează săptămâna aceasta - dacă este vorba de SaaS, îl urmărim.
Cum sunt calculate aceste cifre
- Software total. Numărul de companii SaaS publicate listate în prezent pentru această selecție. Sunt numărate doar companiile care trec verificările noastre automate de calitate.
- Nou (ultimele 30 de zile). Numărul net de companii SaaS nou publicate pentru această selecție în ultimele 30 de zile.
- Programe de afiliere. Numărul de companii SaaS listate care operează un program de afiliere sau de recomandare verificat.
- Vârsta medie (ani). Vârsta medie, în ani, a companiilor din această selecție, pe baza anului de înființare. Mediana este valoarea de mijloc, deci jumătate sunt mai vechi și jumătate mai noi.
- Nou (ultimele 365 de zile). Numărul de companii SaaS publicate pentru această selecție în ultimele 365 de zile.
- Agitat (anul trecut). Companii publicate în ultimul an care nu mai sunt listate — au ieșit offline, au fost eliminate sau au încetat să treacă verificările noastre de calitate.
- Rata anuală de abandon. Rata anuală de pierdere — companiile pierdute ca procent din toate companiile publicate în ultimul an (cele încă listate plus cele pierdute).
- Perioadă de încercare gratuită. Procentul companiilor listate din această selecție care oferă o perioadă de încercare gratuită.
- Distribuția mărimii companiilor. Distribuția companiilor în funcție de numărul de angajați: solo (1), mici (2–50), mijlocii (51–200), mari (201–1,000), întreprinderi (1,000+). Procentele sunt din companiile cu date despre angajați.
- Preț mediu de pornire (USD). Prețul lunar median de pornire (USD) pentru companiile din această selecție cu date despre prețuri.
- Preț mediu maxim (USD). Prețul lunar median premium (USD) pentru companiile din această selecție cu date despre prețuri.
- Scorul de saturație. Un scor de saturație a pieței de 0–100 care combină totalul produselor, autoritatea domeniului, domeniile de referință, vechimea companiei, creșterea traficului, prețurile și prezența în segmentul enterprise. Mai mare înseamnă mai competitiv.
- Comision mediu. Rata medie a comisionului de afiliere oferită de companiile din această selecție care derulează un program de afiliere.
- Defalcare B2B / B2C. Repartizarea companiilor în funcție de piața țintă — afaceri (B2B), consumatori (B2C) sau ambele — dintre cele cu date privind tipul de consumator.