AcasăToate categoriileSoftware de gestionare a flotei

Software de gestionare a flotei

Browserul SaaS urmărește 4,272 și Software de gestionare a flotei companii de software, 255 fiind adăugate în ultimele 30 de zile. Printre țările de top pentru Software de gestionare a flotei SaaS se numără United States (813), United Kingdom (234), India (200).

Puncte cheie de date pentru Software de gestionare a flotei

4,272
Software total1
255
Nou (ultimele 30 de zile)2
165
Programe de afiliere3
10
Vârsta medie (ani)4
+2,266
Nou (ultimele 365 de zile)5
607
Agitat (anul trecut)6
21.1%
Rata anuală de abandon7
28.9%
Perioadă de încercare gratuită8

Distribuția mărimii companiilor9

31
Întreprindere (1.000+)
2.4% din total
77
Mare (201-1.000)
6.0% din total
222
Mărime medie (51-200)
17.2% din total
958
Mic (2-50)
74.4% din total

Cele mai consacrate companii Software de gestionare a flotei

Companie Angajați Evaluarea domeniului Fondat Adăugat
FlightAware 200 2005 2025-02-28
ChargePoint 5,000 2007 2025-02-04
Samsara 5,000 2015 2025-02-05
Verizon Connect 5,000 2025-02-26
WEX 10,000 1983 2025-02-03
Fleetio 500 2012 2025-02-05
ForeFlight 1,000 2025-09-10
vesseltracker 50 2006 2025-02-10
Toyota Material Handling 5,000 2026-02-20
Teletrac Navman 1,000 1988 2025-02-28

Top 10 țări pentru Software de gestionare a flotei SaaS

Următoarele țări reprezintă locurile în care se află sediul central al majorității companiilor SaaS Software de gestionare a flotei, pe baza datelor noastre pentru produsele software 4,272.

Ţară Conta % din total
United States 813 19.0%
United Kingdom 234 5.5%
India 200 4.7%
Canada 119 2.8%
Australia 96 2.2%
Germany 50 1.2%
South Africa 47 1.1%
United Arab Emirates 41 1.0%
Netherlands 35 0.8%
New Zealand 33 0.8%

Date privind prețurile pentru Software de gestionare a flotei

Preț mediu de pornire (USD)12
$25/lună
Preț mediu maxim (USD)13
$70/lună

Saturația pieței pentru Software de gestionare a flotei

Acest scor este calculat dintr-o combinație de produse totale, autoritatea domeniului, domeniile de referință, vechimea companiei, creșterea traficului, prețuri și prezența la nivel de companie.

Scorul de saturație14
48 / 100 (Mediu)

Programe de afiliere în Software de gestionare a flotei

Companiile SaaS oferă programe de afiliere (3.9% din total).

Comision mediu15
20%
Distribuție tip comision
O dată 18
Recurent 25

Cele mai recente adăugate Software de gestionare a flotei SaaS

NexuraStack Adăugat 2026-08-28
SmartOps Adăugat 2026-08-28
VelocityAI Adăugat 2026-08-28
Remind Yacht Adăugat 2026-08-28
12Volt Locate Adăugat 2026-08-28
Takamul Adăugat 2026-08-28
Insightful Software Adăugat 2026-08-28
OpsMind Adăugat 2026-08-28
TireGuy Adăugat 2026-08-28
BoatMasterPro Adăugat 2026-08-27

Vârsta medie a Software de gestionare a flotei companiilor SaaS

O companie SaaS medie de Software de gestionare a flotei a fost fondată acum 9.5 ani (anul mediu de fondare: 2017).

Defalcare B2B / B2C pentru Software de gestionare a flotei16

606
Atât B2B, cât și B2C
14.2%
3,629
Afaceri (B2B)
85.1%
27
Consumator (B2C)
0.6%

Pe baza a 4,262 companii cu date despre tipurile de consumatori (99.8% din total).

Tendința de Descoperire SaaS pentru Software de gestionare a flotei

Numărul lunar de SaaS descoperit pentru Software de gestionare a flotei comparat cu ponderea sa din totalul SaaS descoperit. Un procent în creștere indică faptul că acest segment crește mai repede decât piața globală.

Loading...

Descoperiți Software de gestionare a flotei SaaS

Sorta:
Afișați filtrele
Filtrul 1 aplicat · Ștergeți tot · Salva
Categorie: Software de gestionare a flotei
Synpria Logo

Synpria

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This comprehensive platform integrates multiple core functions essential to modern trucking operations, including dispatch management, fleet tracking, fuel optimization, driver coordination, financial accounting, payroll processing, invoicing, factoring, human resources, safety compliance, and artificial intelligence-driven decision support. It aims to enhance operational efficiency, reduce empty miles, optimize routes, increase profitability, ensure regulatory compliance, automate paperwork, and provide real-time visibility into fleet activities, making it a vital solution for trucking companies seeking to streamline workflows, improve safety, and boost revenue. Its primary users are freight carriers, fleet managers, logistics coordinators, and trucking business owners aiming to modernize their operations and maximize productivity through an all-in-one, connected management system.
Prețuri: $99-$599/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Fleet Management Software
Categoria acestei listări.
Transportation Management Systems (TMS)
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
PASS2RENT Logo

PASS2RENT

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This comprehensive vehicle rental management system streamlines the entire rental workflow by integrating reservation handling, payment processing, vehicle access, and fleet monitoring into a single, customizable platform. Its main features include real-time vehicle telemetry, contactless self-service options, automated administrative tasks such as contract generation and incident management, and seamless API integrations, addressing challenges like manual paperwork, operational inefficiencies, and fleet oversight for rental agencies, car fleet operators, and internal transportation businesses. Designed for rental firms, fleet managers, and mobility providers seeking secure, scalable, and contactless solutions, it ensures enhanced customer experience, operational automation, and full control over vehicle utilization.
Fleet Management Software
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
ScyllaStar Logo

ScyllaStar

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This comprehensive yacht management software streamlines the administration, oversight, and operational oversight of vessel fleets by integrating financial tracking, regulatory compliance, maintenance logging, and documentation management into a single, user-friendly platform. Its key features include real-time expense monitoring, digital logbooks, safety compliance tools, contract centralization, and instant crew and passenger documentation, addressing challenges related to disjointed communication, manual record-keeping, and regulatory adherence. Designed for yacht owners, captains, brokers, and fleet managers, it enhances efficiency, safety, and asset preservation by transforming complex operational data into actionable insights, reducing administrative burdens, and ensuring compliance with maritime standards.
Prețuri: €99-€499/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Fleet Management Software
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
AirworthinessHub Logo

AirworthinessHub

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
AirworthinessHub is a comprehensive aviation operations platform designed to streamline compliance management, task execution, and operational oversight for regulated aviation teams such as CAMO and Part-145 departments. Its main features include real-time visibility into fleet status, maintenance planning and tracking, inventory management, workload control, audit-friendly recordkeeping, and detailed management reporting, all aimed at enhancing governance, reducing administrative burdens, and enabling faster, more informed decision-making. This platform addresses challenges related to maintaining strict regulatory compliance, coordinating maintenance activities efficiently, minimizing operational disruptions, and ensuring fleet safety and readiness, making it ideal for aviation professionals, maintenance organizations, and airline operators committed to operational discipline, regulatory adherence, and improved operational efficiency.
Financial Planning & Budgeting Tools
Categoria acestei listări.
Fleet Management Software
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
VehiX360 Logo

VehiX360

Perioadă de încercare gratuită
Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This vehicle management system efficiently streamlines fleet operations by providing digital verification, real-time visibility, and instant documentation of vehicle handoffs through photo capture, timestamps, and driver authentication, eliminating the reliance on paper records and spreadsheets that often lead to confusion, disputes, and operational blind spots. Its main features include QR code scanning for quick vehicle checkouts, digital checklists for seamless compliance, and browser-based accessibility across all devices, making it ideal for fleet managers, logistics companies, transportation providers, and any organization that requires accurate tracking, accountability, and improved safety for their vehicle operations.
Prețuri: $60-$600/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Fleet Management Software
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Finitee Logo

Finitee

Perioadă de încercare gratuită
Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
Finitee is a mobile application that connects users, businesses, and nonprofits through real-time GPS map interactions. It offers features like event planning, interest-based searches, and opportunities for branding and donations, making it easy to engage with others in both virtual and real-life settings.
Prețuri: ₹0/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Social Commerce Platforms
Categoria acestei listări.
Social Media Management & Scheduling
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
HoodUp Logo

HoodUp

Perioadă de încercare gratuită
Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This application functions as a comprehensive vehicle modification management system, enabling car enthusiasts to document and organize their vehicle's upgrades, performance metrics, costs, and visual details within a single digital platform. Its main features include detailed progress tracking of horsepower, torque, and acceleration times, a dedicated expenditure log to monitor modification expenses, a multimedia gallery for vehicle photos and inspiration, and a community interface to share updates and explore other owners' vehicles. Designed for automotive hobbyists, gearheads, and performance enthusiasts, it addresses the challenges of maintaining organized records of vehicle modifications, tracking performance improvements over time, and showcasing projects to a wider audience.
Prețuri: £5.99-£7.99/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Social Commerce Platforms
Categoria acestei listări.
Fleet Management Software
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
FrobaTech Solutions LLP Logo

FrobaTech Solutions LLP

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This integrated multi-product platform functions as a comprehensive digital ecosystem designed to streamline and automate various core business operations across industries, including enterprise resource planning, compliance management, logistics, network monitoring, and event validation. Its key features include modular architecture for scalability, real-time synchronization, multi-tenant security, and support for diverse programming languages and frameworks, enabling seamless integration and customizable deployment; it addresses common challenges such as operational complexity, data siloing, software bloat, and inefficient process management, making it ideal for enterprises, small-to-medium-sized businesses, and specialized industries like logistics, accounting, and event management seeking unified solutions to optimize efficiency and foster growth.
CRM (Customer Relationship Management)
Categoria acestei listări.
Network Security & Firewall Solutions
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
SeaLogs - The Maritime Operations Platform Logo
This maritime operations platform streamlines fleet management by integrating digital logbooks, maintenance tracking, and compliance reporting into a single user-friendly interface. Key features include real-time monitoring of vessel activities, customizable reporting for enhanced safety and efficiency, and training modules that help reduce incidents through effective crew drills, making it ideal for operators in various maritime sectors such as ferries, ports, and tourism.
Prețuri: $35/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Fleet Management Software
Categoria acestei listări.
Freight & Cargo Management Systems
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Rigsync Logo

Rigsync

Perioadă de încercare gratuită
Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
A comprehensive logistics intelligence platform designed to enhance fleet management and operational decision-making for small to growing trucking companies, providing real-time analytics and insights on load profitability, routing, fuel usage, maintenance, and driver management. Its key features include load and margin analysis, route optimization, fleet tracking, fuel cost estimation, expense monitoring, and unified management of trucks, drivers, and company workflows, solving problems related to efficiency, profitability, and operational control in logistics and freight transportation. This platform is intended for fleet owners, small trucking operators, and transportation managers seeking to improve profitability, streamline operations, and gain actionable data-driven insights to optimize their entire logistics process.
Prețuri: $10-$50/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Fleet Management Software
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
* Este posibil ca unele sau toate părțile acestei pagini să fie generate de inteligența artificială, așa că vă rugăm să verificați independent orice informație critică.

Întrebări frecvente

Câte companii SaaS Software de gestionare a flotei există?

Browserul SaaS urmărește produsele software 4,272 Software de gestionare a flotei începând cu September 2026. În ultimele 30 de zile au fost adăugate 255 noi companii SaaS.

Câte companii SaaS Software de gestionare a flotei noi sunt adăugate în fiecare lună?

În ultimele 30 de zile au fost adăugate 255 noi Software de gestionare a flotei companii SaaS în browserul SaaS. Infrastructura noastră proprie de crawling descoperă continuu produse software noi.

Care sunt cele mai consacrate companii SaaS Software de gestionare a flotei?

Printre cele mai consacrate companii SaaS Software de gestionare a flotei în funcție de autoritatea domeniului se numără FlightAware, ChargePoint, Samsara, Verizon Connect, WEX. Aceste companii reprezintă cele mai mari scoruri de clasament al domeniului în categoria Software de gestionare a flotei.

Care este dimensiunea tipică a unei companii pentru Software de gestionare a flotei SaaS?

Printre Software de gestionare a flotei companii SaaS cu date despre angajați, distribuția pe mărime este: - 31 (2.4%), - 77 (6.0%), - 222 (17.2%), - 958 (74.4%).

Care țări au cele mai multe companii SaaS Software de gestionare a flotei?

Principalele țări pentru Software de gestionare a flotei SaaS sunt: United States (813), United Kingdom (234), India (200), Canada (119), Australia (96). Acestea reprezintă cele mai mari concentrații de companii de software Software de gestionare a flotei la nivel global.

Ce procent din Software de gestionare a flotei companii SaaS oferă programe de afiliere?

Companiile SaaS oferă programe de afiliere, reprezentând 3.9% din totalul software-ului Software de gestionare a flotei urmărit de browserul SaaS. Rata medie a comisionului este de 20%.

Care este vârsta medie a companiilor SaaS Software de gestionare a flotei?

O companie SaaS medie de Software de gestionare a flotei a fost fondată acum 9.5 ani, cu un an mediu de înființare de 2017.

Companiile SaaS Software de gestionare a flotei sunt în mare parte B2B sau B2C?

Pe baza datelor disponibile, Software de gestionare a flotei companii SaaS se împart după cum urmează: Atât B2B, cât și B2C (14.2%), Afaceri (B2B) (85.1%), Consumator (B2C) (0.6%).

Care sunt cele mai noi companii SaaS Software de gestionare a flotei?

Printre cele mai recent descoperite companii SaaS Software de gestionare a flotei se numără NexuraStack, SmartOps, VelocityAI, Remind Yacht, 12Volt Locate. Browserul SaaS descoperă și indexează continuu produse software noi folosind o infrastructură de crawling proprietară.

Despre browserul SaaS

Browserul SaaS este cea mai mare și mai actualizată bază de date SaaS de pe internet - instrumentul suprem de prospectare și cercetare pentru companiile SaaS.

Descoperim instrumente emergente la câteva săptămâni după lansare, înainte ca acestea să apară în Apollo, ZoomInfo sau alte baze de date. Platforma noastră special concepută urmărește exclusiv produse software reale cu date verificate, spre deosebire de instrumentele generice de prospectare poluate cu agenții, firme de consultanță și listări învechite.

De la companii din topul Fortune 500 până la startup-uri autofinanțate care se lansează săptămâna aceasta - dacă este vorba de SaaS, îl urmărim.

Cum sunt calculate aceste cifre

  1. Software total. Numărul de companii SaaS publicate listate în prezent pentru această selecție. Sunt numărate doar companiile care trec verificările noastre automate de calitate.
  2. Nou (ultimele 30 de zile). Numărul net de companii SaaS nou publicate pentru această selecție în ultimele 30 de zile.
  3. Programe de afiliere. Numărul de companii SaaS listate care operează un program de afiliere sau de recomandare verificat.
  4. Vârsta medie (ani). Vârsta medie, în ani, a companiilor din această selecție, pe baza anului de înființare. Mediana este valoarea de mijloc, deci jumătate sunt mai vechi și jumătate mai noi.
  5. Nou (ultimele 365 de zile). Numărul de companii SaaS publicate pentru această selecție în ultimele 365 de zile.
  6. Agitat (anul trecut). Companii publicate în ultimul an care nu mai sunt listate — au ieșit offline, au fost eliminate sau au încetat să treacă verificările noastre de calitate.
  7. Rata anuală de abandon. Rata anuală de pierdere — companiile pierdute ca procent din toate companiile publicate în ultimul an (cele încă listate plus cele pierdute).
  8. Perioadă de încercare gratuită. Procentul companiilor listate din această selecție care oferă o perioadă de încercare gratuită.
  9. Distribuția mărimii companiilor. Distribuția companiilor în funcție de numărul de angajați: solo (1), mici (2–50), mijlocii (51–200), mari (201–1,000), întreprinderi (1,000+). Procentele sunt din companiile cu date despre angajați.
  10. Preț mediu de pornire (USD). Prețul lunar median de pornire (USD) pentru companiile din această selecție cu date despre prețuri.
  11. Preț mediu maxim (USD). Prețul lunar median premium (USD) pentru companiile din această selecție cu date despre prețuri.
  12. Scorul de saturație. Un scor de saturație a pieței de 0–100 care combină totalul produselor, autoritatea domeniului, domeniile de referință, vechimea companiei, creșterea traficului, prețurile și prezența în segmentul enterprise. Mai mare înseamnă mai competitiv.
  13. Comision mediu. Rata medie a comisionului de afiliere oferită de companiile din această selecție care derulează un program de afiliere.
  14. Defalcare B2B / B2C. Repartizarea companiilor în funcție de piața țintă — afaceri (B2B), consumatori (B2C) sau ambele — dintre cele cu date privind tipul de consumator.