AcasăToate categoriileGăzduire server de jocuri

Găzduire server de jocuri

Browserul SaaS urmărește 750 și Găzduire server de jocuri companii de software, 73 fiind adăugate în ultimele 30 de zile. Printre țările de top pentru Găzduire server de jocuri SaaS se numără United States (73), Germany (16), United Kingdom (16).

Puncte cheie de date pentru Găzduire server de jocuri

750
Software total1
73
Nou (ultimele 30 de zile)2
84
Programe de afiliere3
9
Vârsta medie (ani)4
+477
Nou (ultimele 365 de zile)5
305
Agitat (anul trecut)6
39.0%
Rata anuală de abandon7
33.2%
Perioadă de încercare gratuită8

Distribuția mărimii companiilor9

1
Întreprindere (1.000+)
1.7% din total
1
Mare (201-1.000)
1.7% din total
7
Mărime medie (51-200)
11.7% din total
51
Mic (2-50)
85.0% din total

Cele mai consacrate companii Găzduire server de jocuri

Companie Angajați Evaluarea domeniului Fondat Adăugat
ResellerClub 2025-02-28
WTFast 2025-02-28
Holo 50 2017 2025-06-22
RamNode 2025-02-10
Newshosting 2025-02-10
GlowHost 2025-02-28
Azuriom 2026-03-08
GGServers 2025-11-26
LagoFast 2025-06-07
SSD Nodes 50 2011 2025-02-28

Top 10 țări pentru Găzduire server de jocuri SaaS

Următoarele țări reprezintă locurile în care se află sediul central al majorității companiilor SaaS Găzduire server de jocuri, pe baza datelor noastre pentru produsele software 750.

Ţară Conta % din total
United States 73 9.7%
Germany 16 2.1%
United Kingdom 16 2.1%
India 14 1.9%
Canada 11 1.5%
Australia 8 1.1%
Netherlands 5 0.7%
Poland 5 0.7%
Bangladesh 4 0.5%
Pakistan 4 0.5%

Date privind prețurile pentru Găzduire server de jocuri

Preț mediu de pornire (USD)12
$6/lună
Preț mediu maxim (USD)13
$30/lună

Saturația pieței pentru Găzduire server de jocuri

Acest scor este calculat dintr-o combinație de produse totale, autoritatea domeniului, domeniile de referință, vechimea companiei, creșterea traficului, prețuri și prezența la nivel de companie.

Scorul de saturație14
50 / 100 (Mediu)

Programe de afiliere în Găzduire server de jocuri

Companiile SaaS oferă programe de afiliere (11.2% din total).

Comision mediu15
20%
Distribuție tip comision
O dată 17
Recurent 25

Cele mai recente adăugate Găzduire server de jocuri SaaS

WheatCompute Adăugat 2026-08-27
ShadowConfig Adăugat 2026-08-27
Nova Client Adăugat 2026-08-26
Vardyn Adăugat 2026-08-26
StormRack Adăugat 2026-08-25
Nebula Adăugat 2026-08-25
PZ Troubleshooter Adăugat 2026-08-25
Green Dreamsmp Adăugat 2026-08-24
PlayCrows Adăugat 2026-08-24
axklo Adăugat 2026-08-24

Vârsta medie a Găzduire server de jocuri companiilor SaaS

O companie SaaS medie de Găzduire server de jocuri a fost fondată acum 8.5 ani (anul mediu de fondare: 2018).

Defalcare B2B / B2C pentru Găzduire server de jocuri16

393
Atât B2B, cât și B2C
52.4%
316
Afaceri (B2B)
42.1%
41
Consumator (B2C)
5.5%

Pe baza a 750 companii cu date despre tipurile de consumatori (100.0% din total).

Tendința de Descoperire SaaS pentru Găzduire server de jocuri

Numărul lunar de SaaS descoperit pentru Găzduire server de jocuri comparat cu ponderea sa din totalul SaaS descoperit. Un procent în creștere indică faptul că acest segment crește mai repede decât piața globală.

Loading...

Descoperiți Găzduire server de jocuri SaaS

Sorta:
Afișați filtrele
Filtrul 1 aplicat · Ștergeți tot · Salva
Categorie: Găzduire server de jocuri
Nova Grid Hosting Logo

Nova Grid Hosting

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This platform provides comprehensive web hosting, domain registration, professional email services, and game server hosting, enabling users to establish, manage, and optimize their online presence seamlessly. It offers features such as high-speed SSD storage, auto-configuration for popular content management systems, real-time service notifications, enhanced security including DDoS protection, daily backups, and 24/7 expert support, addressing common problems like downtime, complicated setup processes, and security vulnerabilities for small businesses, developers, content creators, and gaming communities seeking reliable, scalable, and easy-to-use online infrastructure.
Prețuri: $14-$50/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Domain Management & DNS Hosting
Categoria acestei listări.
Web Hosting Management & Optimization
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Lava Cascade Logo

Lava Cascade

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This service provides fast, reliable hosting for Minecraft servers, allowing users to deploy fully functional, modded, vanilla, or SMP game servers within approximately 60 seconds from launch to gameplay, addressing the needs of gamers and server administrators seeking quick setup and effortless management. Its main features include a user-friendly web-based control panel with live console access, file management, scheduled tasks, subuser permissions, and support for multiple modpack platforms like Forge, Fabric, and CurseForge, along with one-click version switching and robust DDoS protection, making it ideal for gamers, modders, and small server operators who prioritize simplicity, security, and scalability.
Prețuri: $5.6-$89.6/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Game Server Hosting
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
TS3ServerBot Logo

TS3ServerBot

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This platform offers ready-to-use, professional-grade bots for TeamSpeak servers that require no coding or technical setup, enabling online communities and gaming groups to enhance their server management and user engagement. It features automated tools such as counter and channel management bots, notification systems, and plans that facilitate reliable, maintained, and user-friendly integration with dedicated control panels, solving problems related to server organization, community updates, and efficient moderation for users who seek easy, scalable, and effective server automation without technical complexity.
Prețuri: De la $5/lună
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Team Chat & Messaging
Categoria acestei listări.
Discord & Telegram Community Tools
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Provibr Logo

Provibr

Perioadă de încercare gratuită
Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This management platform enables remote administration of servers and virtual environments without requiring inbound ports, VPNs, or additional installations on hypervisors. Its key features include real-time inventory updates, secure outbound connections initiated by an agent, seamless management of virtual machines, and multilingual support, making it ideal for IT professionals, system administrators, and organizations seeking simplified, secure, and efficient infrastructure control.
Prețuri: €0.13-€0.45/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Remote Monitoring & Management (RMM) for MSPs
Categoria acestei listări.
Server & Hosting Control Panels
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
GGServers Logo
This service provides robust and efficient game server hosting, specifically designed for popular titles like Minecraft, Rust, and ARK, allowing users to create and manage their own gaming environments seamlessly. Key features include one-click modpack installations, 24/7 technical support, automated DDoS protection, and a user-friendly control panel, addressing issues such as server performance, security, and ease of management for gamers and developers alike.
Prețuri: $3-$30/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Game Server Hosting
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
WTFast Logo
This website offers a service designed to improve online gaming experiences by reducing lag and lowering ping. Users can try the service for free and access support for a wide range of games, ensuring smoother gameplay and better connections.
Game Server Hosting
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Lilypad Logo

Lilypad

Acest SaaS este în tendințe! Am detectat o creștere lunară a traficului.
This cloud-based game server hosting platform lets you instantly create scalable, affordable multiplayer servers with fast deployment, resource isolation to prevent noisy neighbors, and strong protections against DDoS and other disruptions, along with off-site backups and straightforward port management. It solves issues such as slow setup, inconsistent performance, and difficult scaling by offering near-perfect uptime, responsive support, easy upgrades, global routing for low latency, and ready-made support for modded content and custom packs, making it ideal for friends, gaming communities, content creators, and admins seeking reliable, hassle-free hosting.
Prețuri: $11-$44/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Game Server Hosting
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
KVCHOSTING Logo
KVCHosting offers fast and reliable web hosting services with a focus on customer support and performance. The platform provides a variety of hosting plans, including cloud, VPS, and dedicated servers, all backed by a 99.9% uptime guarantee and 24/7 technical assistance.
Prețuri: $1.89-$89.99/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Game Server Hosting
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
PlayerIO Logo
A cloud-based backend platform for online games that eliminates the need to self-host, offering scalable databases, persistent world state, asset storage with a global content delivery network, server-side multiplayer hosting, and integrated payment and virtual currency systems. It also includes built-in analytics and business intelligence, real-time dashboards, user segmentation, KPI tracking (DAU, MAU, ARPU), transaction auditing, virtual economy management, and a comprehensive SDK across multiple languages and engines, enabling teams of all sizes—from indie developers to large studios—to design, test, monetize, and deploy cross-platform games across mobile, desktop, and web ecosystems.
Prețuri: $24.95-$2500/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Game Server Hosting
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
SilentWolf Logo
SilentWolf is a free plugin designed for the Godot Engine, providing essential server-side features like leaderboards, player accounts, and data management. It allows game developers to easily set up and customize online leaderboards, manage player data, and create secure account systems, all while focusing on their game development.
Prețuri: $0/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Game Server Hosting
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
* Este posibil ca unele sau toate părțile acestei pagini să fie generate de inteligența artificială, așa că vă rugăm să verificați independent orice informație critică.

Întrebări frecvente

Câte companii SaaS Găzduire server de jocuri există?

Browserul SaaS urmărește produsele software 750 Găzduire server de jocuri începând cu September 2026. În ultimele 30 de zile au fost adăugate 73 noi companii SaaS.

Câte companii SaaS Găzduire server de jocuri noi sunt adăugate în fiecare lună?

În ultimele 30 de zile au fost adăugate 73 noi Găzduire server de jocuri companii SaaS în browserul SaaS. Infrastructura noastră proprie de crawling descoperă continuu produse software noi.

Care sunt cele mai consacrate companii SaaS Găzduire server de jocuri?

Printre cele mai consacrate companii SaaS Găzduire server de jocuri în funcție de autoritatea domeniului se numără ResellerClub, WTFast, Holo, RamNode, Newshosting. Aceste companii reprezintă cele mai mari scoruri de clasament al domeniului în categoria Găzduire server de jocuri.

Care este dimensiunea tipică a unei companii pentru Găzduire server de jocuri SaaS?

Printre Găzduire server de jocuri companii SaaS cu date despre angajați, distribuția pe mărime este: - 1 (1.7%), - 1 (1.7%), - 7 (11.7%), - 51 (85.0%).

Care țări au cele mai multe companii SaaS Găzduire server de jocuri?

Principalele țări pentru Găzduire server de jocuri SaaS sunt: United States (73), Germany (16), United Kingdom (16), India (14), Canada (11). Acestea reprezintă cele mai mari concentrații de companii de software Găzduire server de jocuri la nivel global.

Ce procent din Găzduire server de jocuri companii SaaS oferă programe de afiliere?

Companiile SaaS oferă programe de afiliere, reprezentând 11.2% din totalul software-ului Găzduire server de jocuri urmărit de browserul SaaS. Rata medie a comisionului este de 20%.

Care este vârsta medie a companiilor SaaS Găzduire server de jocuri?

O companie SaaS medie de Găzduire server de jocuri a fost fondată acum 8.5 ani, cu un an mediu de înființare de 2018.

Companiile SaaS Găzduire server de jocuri sunt în mare parte B2B sau B2C?

Pe baza datelor disponibile, Găzduire server de jocuri companii SaaS se împart după cum urmează: Atât B2B, cât și B2C (52.4%), Afaceri (B2B) (42.1%), Consumator (B2C) (5.5%).

Care sunt cele mai noi companii SaaS Găzduire server de jocuri?

Printre cele mai recent descoperite companii SaaS Găzduire server de jocuri se numără WheatCompute, ShadowConfig, Nova Client, Vardyn, StormRack. Browserul SaaS descoperă și indexează continuu produse software noi folosind o infrastructură de crawling proprietară.

Despre browserul SaaS

Browserul SaaS este cea mai mare și mai actualizată bază de date SaaS de pe internet - instrumentul suprem de prospectare și cercetare pentru companiile SaaS.

Descoperim instrumente emergente la câteva săptămâni după lansare, înainte ca acestea să apară în Apollo, ZoomInfo sau alte baze de date. Platforma noastră special concepută urmărește exclusiv produse software reale cu date verificate, spre deosebire de instrumentele generice de prospectare poluate cu agenții, firme de consultanță și listări învechite.

De la companii din topul Fortune 500 până la startup-uri autofinanțate care se lansează săptămâna aceasta - dacă este vorba de SaaS, îl urmărim.

Cum sunt calculate aceste cifre

  1. Software total. Numărul de companii SaaS publicate listate în prezent pentru această selecție. Sunt numărate doar companiile care trec verificările noastre automate de calitate.
  2. Nou (ultimele 30 de zile). Numărul net de companii SaaS nou publicate pentru această selecție în ultimele 30 de zile.
  3. Programe de afiliere. Numărul de companii SaaS listate care operează un program de afiliere sau de recomandare verificat.
  4. Vârsta medie (ani). Vârsta medie, în ani, a companiilor din această selecție, pe baza anului de înființare. Mediana este valoarea de mijloc, deci jumătate sunt mai vechi și jumătate mai noi.
  5. Nou (ultimele 365 de zile). Numărul de companii SaaS publicate pentru această selecție în ultimele 365 de zile.
  6. Agitat (anul trecut). Companii publicate în ultimul an care nu mai sunt listate — au ieșit offline, au fost eliminate sau au încetat să treacă verificările noastre de calitate.
  7. Rata anuală de abandon. Rata anuală de pierdere — companiile pierdute ca procent din toate companiile publicate în ultimul an (cele încă listate plus cele pierdute).
  8. Perioadă de încercare gratuită. Procentul companiilor listate din această selecție care oferă o perioadă de încercare gratuită.
  9. Distribuția mărimii companiilor. Distribuția companiilor în funcție de numărul de angajați: solo (1), mici (2–50), mijlocii (51–200), mari (201–1,000), întreprinderi (1,000+). Procentele sunt din companiile cu date despre angajați.
  10. Preț mediu de pornire (USD). Prețul lunar median de pornire (USD) pentru companiile din această selecție cu date despre prețuri.
  11. Preț mediu maxim (USD). Prețul lunar median premium (USD) pentru companiile din această selecție cu date despre prețuri.
  12. Scorul de saturație. Un scor de saturație a pieței de 0–100 care combină totalul produselor, autoritatea domeniului, domeniile de referință, vechimea companiei, creșterea traficului, prețurile și prezența în segmentul enterprise. Mai mare înseamnă mai competitiv.
  13. Comision mediu. Rata medie a comisionului de afiliere oferită de companiile din această selecție care derulează un program de afiliere.
  14. Defalcare B2B / B2C. Repartizarea companiilor în funcție de piața țintă — afaceri (B2B), consumatori (B2C) sau ambele — dintre cele cu date privind tipul de consumator.