AcasăToate categoriileiPaaS și integrare de date (ETL)

iPaaS și integrare de date (ETL)

Browserul SaaS urmărește 225 și iPaaS și integrare de date (ETL) companii de software, 10 fiind adăugate în ultimele 30 de zile. Printre țările de top pentru iPaaS și integrare de date (ETL) SaaS se numără United States (77), Australia (7), United Kingdom (7).

Puncte cheie de date pentru iPaaS și integrare de date (ETL)

225
Software total1
10
Nou (ultimele 30 de zile)2
15
Programe de afiliere3
9
Vârsta medie (ani)4
+99
Nou (ultimele 365 de zile)5
26
Agitat (anul trecut)6
20.8%
Rata anuală de abandon7
32.0%
Perioadă de încercare gratuită8

Distribuția mărimii companiilor9

4
Întreprindere (1.000+)
3.7% din total
5
Mare (201-1.000)
4.6% din total
25
Mărime medie (51-200)
23.1% din total
74
Mic (2-50)
68.5% din total

Cele mai consacrate companii iPaaS și integrare de date (ETL)

Companie Angajați Evaluarea domeniului Fondat Adăugat
SnapLogic 500 2006 2025-02-04
Integrate 200 2012 2025-02-08
Stitch 50 2016 2025-02-05
LeanIX 1,000 2012 2025-02-26
Rivery 200 2017 2025-02-26
Windsor 1,000 1971 2025-02-04
Estuary 50 2019 2025-02-06
Adeptia 200 2000 2025-02-26
SEEBURGER BIS Platform 5,000 1986 2025-02-26
Rapidi 50 1992 2025-02-28

Top 10 țări pentru iPaaS și integrare de date (ETL) SaaS

Următoarele țări reprezintă locurile în care se află sediul central al majorității companiilor SaaS iPaaS și integrare de date (ETL), pe baza datelor noastre pentru produsele software 225.

Ţară Conta % din total
United States 77 34.2%
Australia 7 3.1%
United Kingdom 7 3.1%
Germany 6 2.7%
Canada 5 2.2%
Netherlands 4 1.8%
Switzerland 3 1.3%
India 3 1.3%
France 2 0.9%
Denmark 2 0.9%

Date privind prețurile pentru iPaaS și integrare de date (ETL)

Preț mediu de pornire (USD)12
$49/lună
Preț mediu maxim (USD)13
$189/lună

Saturația pieței pentru iPaaS și integrare de date (ETL)

Acest scor este calculat dintr-o combinație de produse totale, autoritatea domeniului, domeniile de referință, vechimea companiei, creșterea traficului, prețuri și prezența la nivel de companie.

Scorul de saturație14
52 / 100 (Mediu)

Programe de afiliere în iPaaS și integrare de date (ETL)

Companiile SaaS oferă programe de afiliere (6.7% din total).

Comision mediu15
15%
Distribuție tip comision
O dată 1
Recurent 3

Cele mai recente adăugate iPaaS și integrare de date (ETL) SaaS

Paralva Adăugat 2026-08-26
ShareFlow Adăugat 2026-08-25
GeniusPacket Adăugat 2026-08-24
ETL Console Adăugat 2026-08-20
Connector Adăugat 2026-08-19
Exabytes Adăugat 2026-08-14
EdiFabric Adăugat 2026-08-13
Adapter Labs Adăugat 2026-08-05
UnifiedData Adăugat 2026-08-04
Datalaxe Adăugat 2026-08-03

Vârsta medie a iPaaS și integrare de date (ETL) companiilor SaaS

O companie SaaS medie de iPaaS și integrare de date (ETL) a fost fondată acum 9.0 ani (anul mediu de fondare: 2017).

Defalcare B2B / B2C pentru iPaaS și integrare de date (ETL)16

7
Atât B2B, cât și B2C
3.1%
218
Afaceri (B2B)
96.9%

Pe baza a 225 companii cu date despre tipurile de consumatori (100.0% din total).

Tendința de Descoperire SaaS pentru iPaaS și integrare de date (ETL)

Numărul lunar de SaaS descoperit pentru iPaaS și integrare de date (ETL) comparat cu ponderea sa din totalul SaaS descoperit. Un procent în creștere indică faptul că acest segment crește mai repede decât piața globală.

Loading...

Descoperiți iPaaS și integrare de date (ETL) SaaS

Sorta:
Afișați filtrele
Filtrul 1 aplicat · Ștergeți tot · Salva
Categorie: iPaaS și integrare de date (ETL)
Lotvera - No Icon

Lotvera

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This automation infrastructure streamlines the collection, standardization, and processing of complex liquidation data from diverse sources to enterprise resource planning (ERP) systems and sales channels, transforming fragmented, inconsistent files into accurate, channel-ready outputs. It features controlled data ingestion without credential storage, deterministic transformation templates ensuring reproducibility, reusable cleaning and validation rules, resumable workflows for lengthy processes, and comprehensive audit logs, effectively reducing manual effort, minimizing errors, and ensuring compliance for liquidation brokers, wholesalers, distributors, and data-intensive resale operations.
Prețuri: $200-$400/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Multi-Channel E-commerce Management
Categoria acestei listări.
iPaaS & Data Integration (ETL)
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
FlowTrux Logo

FlowTrux

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This platform enables users to automate workflows by building, analyzing, and executing complex processes across various tools and data sources, such as generating reports, sending messages, or coordinating tasks. Key features include a user-friendly drag-and-drop interface, AI-assisted workflow creation from plain language descriptions, real-time monitoring with detailed logs, and seamless integration capabilities with external applications and data streams. It solves problems related to manual data handling, repetitive task automation, and decision-making support, making it ideal for businesses, data analysts, and technical teams seeking efficient operational automation and streamlined processes.
Prețuri: $0-$99/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
iPaaS & Data Integration (ETL)
Categoria acestei listări.
Workflow Automation & RPA
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
DataPull Logo
Datplan DataPull is a desktop application designed for finance professionals, consultants, and analysts to securely and privately extract, transform, and load (ETL) business data from various sources such as Xero, HubSpot, and Companies House without relying on cloud-based warehouses or manual scripting. Its main features include intuitive source selection, automated synchronization with options for incremental or full data pulls, built-in data structuring capabilities for dashboard creation, audit reporting, and exporting BI-ready star schema outputs compatible with tools like Power BI and Tableau, as well as detailed monitoring of API usage and source limits. It addresses challenges related to manual, repetitive, and error-prone data extraction, spreadsheet rebuilding, and bespoke reporting setups, providing users with efficient, repeatable workflows for.
Prețuri: $39-$399/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
iPaaS & Data Integration (ETL)
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Prismatic Logo
Prismatic offers an embedded iPaaS solution designed specifically for B2B SaaS teams, enabling faster and more efficient product integrations with minimal development time. The platform provides a comprehensive toolset for building, deploying, and managing integrations, catering to both technical and non-technical users to enhance collaboration and streamline workflows.
iPaaS & Data Integration (ETL)
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Alloy Automation Logo
A comprehensive integration platform streamlines the connection between various applications, enabling seamless data flow and automation across business processes. Key features include a low-code interface for rapid deployment, extensive pre-built connectors for popular software, and robust security measures to ensure compliance and governance, making it ideal for product managers, developers, and enterprises seeking to enhance operational efficiency and reduce manual workloads.
iPaaS & Data Integration (ETL)
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
DataBlend Logo
This platform facilitates seamless integration of various finance and accounting applications, enabling users to automate data processes and enhance operational efficiency. Key features include support for multiple connection types, robust extract, transform, and load (ETL) capabilities, real-time data access, and the ability to handle large datasets, ultimately solving the challenges of manual data management and ensuring data integrity for finance professionals and organizations seeking streamlined workflows.
Prețuri: $50-$2916.67/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
iPaaS & Data Integration (ETL)
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
SnapLogic Logo
SnapLogic offers a comprehensive iPaaS solution designed for enterprise-level data and application integration, enabling organizations to automate workflows and connect diverse systems seamlessly. With features like pre-built integrations, AI-driven tools, and a user-friendly interface, businesses can enhance productivity and streamline operations across various functions and industries.
iPaaS & Data Integration (ETL)
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Integrate Logo
Integrate.io offers a comprehensive platform designed to streamline the entire data journey, featuring capabilities such as ETL, reverse ETL, database replication, and API generation. With a focus on low-code solutions, it empowers teams to automate data processes, enhance operational efficiencies, and ensure robust data security across various industries.
Prețuri: $1999/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
iPaaS & Data Integration (ETL)
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Enzo Unified Logo
This solution facilitates the creation and management of data pipelines, enabling users to integrate and automate data flows from various sources to targets with minimal coding. Key features include extensive connectivity with over a thousand pre-built connectors, on-the-fly ETL capabilities, real-time data processing, and robust data management functions, addressing challenges such as data silos, inefficient data handling, and the need for seamless integration across modern and legacy systems, making it ideal for data engineers, analysts, and organizations seeking to enhance their data operations.
iPaaS & Data Integration (ETL)
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Gigapipe Logo
Gigapipe provides a fully managed ClickHouse service that allows users to easily manage and analyze their Big Data. With customizable options and a user-friendly interface, it simplifies the deployment and scaling of data solutions in the cloud.
Prețuri: $275-$3250/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
iPaaS & Data Integration (ETL)
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
* Este posibil ca unele sau toate părțile acestei pagini să fie generate de inteligența artificială, așa că vă rugăm să verificați independent orice informație critică.

Întrebări frecvente

Câte companii SaaS iPaaS și integrare de date (ETL) există?

Browserul SaaS urmărește produsele software 225 iPaaS și integrare de date (ETL) începând cu September 2026. În ultimele 30 de zile au fost adăugate 10 noi companii SaaS.

Câte companii SaaS iPaaS și integrare de date (ETL) noi sunt adăugate în fiecare lună?

În ultimele 30 de zile au fost adăugate 10 noi iPaaS și integrare de date (ETL) companii SaaS în browserul SaaS. Infrastructura noastră proprie de crawling descoperă continuu produse software noi.

Care sunt cele mai consacrate companii SaaS iPaaS și integrare de date (ETL)?

Printre cele mai consacrate companii SaaS iPaaS și integrare de date (ETL) în funcție de autoritatea domeniului se numără SnapLogic, Integrate, Stitch, LeanIX, Rivery. Aceste companii reprezintă cele mai mari scoruri de clasament al domeniului în categoria iPaaS și integrare de date (ETL).

Care este dimensiunea tipică a unei companii pentru iPaaS și integrare de date (ETL) SaaS?

Printre iPaaS și integrare de date (ETL) companii SaaS cu date despre angajați, distribuția pe mărime este: - 4 (3.7%), - 5 (4.6%), - 25 (23.1%), - 74 (68.5%).

Care țări au cele mai multe companii SaaS iPaaS și integrare de date (ETL)?

Principalele țări pentru iPaaS și integrare de date (ETL) SaaS sunt: United States (77), Australia (7), United Kingdom (7), Germany (6), Canada (5). Acestea reprezintă cele mai mari concentrații de companii de software iPaaS și integrare de date (ETL) la nivel global.

Ce procent din iPaaS și integrare de date (ETL) companii SaaS oferă programe de afiliere?

Companiile SaaS oferă programe de afiliere, reprezentând 6.7% din totalul software-ului iPaaS și integrare de date (ETL) urmărit de browserul SaaS. Rata medie a comisionului este de 15%.

Care este vârsta medie a companiilor SaaS iPaaS și integrare de date (ETL)?

O companie SaaS medie de iPaaS și integrare de date (ETL) a fost fondată acum 9.0 ani, cu un an mediu de înființare de 2017.

Companiile SaaS iPaaS și integrare de date (ETL) sunt în mare parte B2B sau B2C?

Pe baza datelor disponibile, iPaaS și integrare de date (ETL) companii SaaS se împart după cum urmează: Atât B2B, cât și B2C (3.1%), Afaceri (B2B) (96.9%).

Care sunt cele mai noi companii SaaS iPaaS și integrare de date (ETL)?

Printre cele mai recent descoperite companii SaaS iPaaS și integrare de date (ETL) se numără Paralva, ShareFlow, GeniusPacket, ETL Console, Connector. Browserul SaaS descoperă și indexează continuu produse software noi folosind o infrastructură de crawling proprietară.

Despre browserul SaaS

Browserul SaaS este cea mai mare și mai actualizată bază de date SaaS de pe internet - instrumentul suprem de prospectare și cercetare pentru companiile SaaS.

Descoperim instrumente emergente la câteva săptămâni după lansare, înainte ca acestea să apară în Apollo, ZoomInfo sau alte baze de date. Platforma noastră special concepută urmărește exclusiv produse software reale cu date verificate, spre deosebire de instrumentele generice de prospectare poluate cu agenții, firme de consultanță și listări învechite.

De la companii din topul Fortune 500 până la startup-uri autofinanțate care se lansează săptămâna aceasta - dacă este vorba de SaaS, îl urmărim.

Cum sunt calculate aceste cifre

  1. Software total. Numărul de companii SaaS publicate listate în prezent pentru această selecție. Sunt numărate doar companiile care trec verificările noastre automate de calitate.
  2. Nou (ultimele 30 de zile). Numărul net de companii SaaS nou publicate pentru această selecție în ultimele 30 de zile.
  3. Programe de afiliere. Numărul de companii SaaS listate care operează un program de afiliere sau de recomandare verificat.
  4. Vârsta medie (ani). Vârsta medie, în ani, a companiilor din această selecție, pe baza anului de înființare. Mediana este valoarea de mijloc, deci jumătate sunt mai vechi și jumătate mai noi.
  5. Nou (ultimele 365 de zile). Numărul de companii SaaS publicate pentru această selecție în ultimele 365 de zile.
  6. Agitat (anul trecut). Companii publicate în ultimul an care nu mai sunt listate — au ieșit offline, au fost eliminate sau au încetat să treacă verificările noastre de calitate.
  7. Rata anuală de abandon. Rata anuală de pierdere — companiile pierdute ca procent din toate companiile publicate în ultimul an (cele încă listate plus cele pierdute).
  8. Perioadă de încercare gratuită. Procentul companiilor listate din această selecție care oferă o perioadă de încercare gratuită.
  9. Distribuția mărimii companiilor. Distribuția companiilor în funcție de numărul de angajați: solo (1), mici (2–50), mijlocii (51–200), mari (201–1,000), întreprinderi (1,000+). Procentele sunt din companiile cu date despre angajați.
  10. Preț mediu de pornire (USD). Prețul lunar median de pornire (USD) pentru companiile din această selecție cu date despre prețuri.
  11. Preț mediu maxim (USD). Prețul lunar median premium (USD) pentru companiile din această selecție cu date despre prețuri.
  12. Scorul de saturație. Un scor de saturație a pieței de 0–100 care combină totalul produselor, autoritatea domeniului, domeniile de referință, vechimea companiei, creșterea traficului, prețurile și prezența în segmentul enterprise. Mai mare înseamnă mai competitiv.
  13. Comision mediu. Rata medie a comisionului de afiliere oferită de companiile din această selecție care derulează un program de afiliere.
  14. Defalcare B2B / B2C. Repartizarea companiilor în funcție de piața țintă — afaceri (B2B), consumatori (B2C) sau ambele — dintre cele cu date privind tipul de consumator.