Σπίτι › Όλες οι κατηγορίες › Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων

Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων

Το SaaS Browser παρακολουθεί τις 88 Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων εταιρείες λογισμικού, με τις 5 να έχουν προστεθεί τις τελευταίες 30 ημέρες. Οι κορυφαίες χώρες για Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων SaaS περιλαμβάνουν το United States (24), Germany (2), United Kingdom (2).

Βασικά σημεία δεδομένων για το Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων

88
Ολοκληρωμένο Λογισμικό1
5
Νέο (Τελευταίες 30 ημέρες)2
5
Προγράμματα Συνεργατών3
5
Μέση ηλικία (έτη)4
+27
Νέο (Τελευταίες 365 ημέρες)5
8
Ανακατεμένο (Περασθέντος Έτους)6
22.9%
Ετήσιο ποσοστό απώλειας7
35.2%
Δωρεάν δοκιμή8

Κατανομή μεγέθους εταιρείας9

2
Μεγάλο (201-1.000)
7.7% του συνόλου
7
Μεσαίου μεγέθους (51-200)
26.9% του συνόλου
17
Μικρό (2-50)
65.4% του συνόλου

Οι πιο καθιερωμένες εταιρείες Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων

Εταιρεία Υπάλληλοι Βαθμολογία Τομέα Ιδρύθηκε το Προστέθηκε
Pinecone 200 77 2019 2025-02-11
Turso 50 75 2021 2025-02-10
Weaviate 200 71 2019 2025-02-04
SkyVector 10 67 2005 2025-02-28
Zilliz 200 65 2017 2025-02-12
Vectary 50 62 2014 2025-02-26
Dragonfly 50 59 2022 2025-02-28
VectorVest 200 58 — 2025-02-10
VeloDB 200 54 2023 2025-02-11
RedVector 1,000 53 1999 2025-02-28

Οι 10 κορυφαίες χώρες για Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων SaaS

Οι ακόλουθες χώρες αντιπροσωπεύουν τις περιοχές όπου βρίσκονται τα κεντρικά γραφεία των περισσότερων εταιρειών Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων SaaS, με βάση τα δεδομένα μας για τα προϊόντα λογισμικού 88.

Χώρα Κόμης % του Συνόλου
United States 24 27.3%
Germany 2 2.3%
United Kingdom 2 2.3%
Ireland 1 1.1%
Brazil 1 1.1%
Netherlands 1 1.1%
New Zealand 1 1.1%
Serbia 1 1.1%
Ukraine 1 1.1%
Israel 1 1.1%

SEO & Αρχή Εξουσιοδότησης Τομέα για Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων

Μέση Βαθμολογία Τομέα10
21
έναντι του συνολικού μέσου όρου 13

Δεδομένα τιμολόγησης για Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων

Μέση τιμή εκκίνησης (USD)12
$10/μήνα
Μέση Υψηλή Τιμή (USD)13
$89/μήνα

Κορεσμός αγοράς για Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων

Αυτή η βαθμολογία υπολογίζεται από έναν συνδυασμό συνολικών προϊόντων, κύρους τομέα, παραπομπών σε τομείς, ηλικίας εταιρείας, αύξησης επισκεψιμότητας, τιμολόγησης και παρουσίας επιχείρησης.

Βαθμολογία Κορεσμού14
44 / 100 (Μέσον)

Προγράμματα Συνεργατών στο Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων

5 Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων εταιρείες SaaS προσφέρουν προγράμματα συνεργατών (5.7% του συνόλου).

Μέση Προμήθεια15
20%
Κατανομή Τύπου Προμήθειας
Κάποτε πριν 3
Επαναλαμβανόμενο 1

Πιο πρόσφατα προστιθέμενο Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων SaaS

PulseIndex Προστέθηκε 2026-10-03
SolarflareDB Προστέθηκε 2026-10-02
Vector Data Loader Προστέθηκε 2026-09-24
WoodFireERD Προστέθηκε 2026-09-22
CarDefiner Προστέθηκε 2026-09-22
Vectornosis Προστέθηκε 2026-08-09
VectorLens Προστέθηκε 2026-08-05
EmbedCore Προστέθηκε 2026-08-05
Mnemo Προστέθηκε 2026-08-05
SightDex Προστέθηκε 2026-08-03

Μέση ηλικία Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων εταιρειών SaaS

Η μέση εταιρεία SaaS Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων ιδρύθηκε πριν από 5.0 χρόνια (μέσο έτος ίδρυσης: 2021).

Ανάλυση B2B / B2C για Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων16

18
Τόσο B2B όσο και B2C
20.5%
70
Επιχειρήσεις (B2B)
79.5%

Με βάση 88 εταιρείες με δεδομένα τύπου καταναλωτή (100.0% του συνόλου).

Τάση Ανακάλυψης SaaS για Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων

Μηνιαίος αριθμός ανακαλύψεων SaaS για Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων σε σύγκριση με το μερίδιό του στο σύνολο των SaaS που ανακαλύφθηκαν. Αυξανόμενο ποσοστό υποδεικνύει ότι αυτό το τμήμα αναπτύσσεται ταχύτερα από τη συνολική αγορά.

Ανακαλύψτε το Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων SaaS

Είδος:
Εφαρμόστηκε φίλτρο 1 · Διαγραφή όλων · Εκτός
Κατηγορία: Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων
Ονομα Βαθμ. Φιλτράρισμα κατά βαθμολογία τομέα, το δικό μας μέτρο του κύρους συνδέσμων ενός ιστότοπου, υπολογισμένο από τον γράφο ιστού του Common Crawl (κλίμακα 0-100, όσο υψηλότερη τόσο ισχυρότερη). Βαθμ./μήνα Φιλτράρισμα κατά τη συνήθη μηνιαία μεταβολή της βαθμολογίας τομέα, σε μονάδες βαθμολογίας. Οι θετικές τιμές σημαίνουν ότι ο ιστότοπος κερδίζει κύρος. Εργαζόμενος Φιλτράρετε με βάση τον αριθμό των εργαζομένων στην εταιρεία. Εκτιμώμενη Φιλτράρετε με βάση τα έτη λειτουργίας της εταιρείας. Τιμή Φιλτράρετε με βάση το μηνιαίο εύρος τιμών του προϊόντος SaaS (οι τιμές είναι κανονικοποιημένες σε μηνιαία ποσά). Πόλη Φιλτράρετε με βάση τη χώρα στην οποία είναι εγγεγραμμένη ή εδρεύει η εταιρεία SaaS, η οποία εντοπίζεται μέσω ανίχνευσης δημόσια διαθέσιμων πληροφοριών στο διαδίκτυο. % επικοινωνίας Φιλτράρισμα με βάση το ποσοστό προμήθειας συνεργατών Σελίδες Φιλτράρισμα με βάση τον αριθμό των σελίδων στον χάρτη ιστότοπου του ιστότοπου (υποδεικνύει το μέγεθος του ιστότοπου) Γάτα Φιλτράρετε ανά κατηγορία προϊόντος SaaS ή κλάδο. Τύπος Φιλτράρετε με βάση το αν το SaaS στοχεύει σε προσωπικούς χρήστες (B2C), επιχειρήσεις (B2B) ή και τα δύο Όλα συμπεριλαμβάνονται Φιλτράρισμα με βάση το αν το SaaS αναφέρει τη χρήση τεχνολογίας AI
Weaviate Logo
Weaviate Δωρεάν δοκιμή

Weaviate is an open-source vector database designed to empower developers in creating AI-native applications with enhanced efficiency and reduced risks of data leakage and vendor lock-in. The platf...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο $0-280 Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
SkyVector Logo

SkyVector provides tools for flight planning and access to aeronautical charts. It features DROTAMs, which are notices about areas where drones can operate, helping pilots stay informed about unman...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο - Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vectary Logo

Vectary is an online platform that allows users to create and manage interactive 3D and augmented reality designs directly in the browser, without the need for downloads or coding. It offers powerf...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο $19-99 Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Turso Logo
Turso Δωρεάν δοκιμή

This lightweight database solution is designed to seamlessly scale across millions of instances, enabling the development of AI agents, intelligent applications, and on-device functionalities. Key ...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο $0-417 Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Zilliz Logo
Zilliz Δωρεάν δοκιμή

Zilliz offers a powerful vector database designed for enterprise-level AI applications, providing both a fully-managed cloud service and an open-source option. With features like high performance, ...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο $0-155 Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
DealVector Logo

DealVector is a secure communication network that connects holders of financial assets, allowing them to share information without revealing their identities. The platform simplifies the search for...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο - Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
MonkDB Logo

MonkDB is an AI-native unified database that combines various data types, including vector, time-series, and geospatial, into one powerful platform. It simplifies data management for enterprises, e...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο - Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
KDB Logo
KDB Δωρεάν δοκιμή

KDB.AI offers a powerful vector database designed for AI, enabling advanced querying through a combination of literal, semantic, and time series searches. Users can explore various features, includ...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο - Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
TerminusDB Logo

A distributed, in-memory graph database designed for managing complex hierarchical and semantic data structures, providing high-performance storage, querying, and version control through a model-ba...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο - Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Sneller Logo

This technology provides a high-performance, serverless solution for vector searches, enabling users to efficiently query unstructured data using standard SQL without the need for complex infrastru...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο $50 Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Flexible TreeView Logo
Flexible TreeView Δωρεάν δοκιμή

Flexible TreeView is a powerful and versatile .NET TreeView-ListView-Grid hybrid control designed for Windows Forms, offering unmatched performance and extensibility for developers. With features l...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο - Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
VectorVest Logo
VectorVest Δωρεάν δοκιμή

VectorVest is a stock analysis and forecasting software that evaluates over 18,000 stocks daily, providing clear buy, sell, or hold ratings to help investors make informed decisions. With advanced ...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο $10 Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Larkin-Crona Plus Logo

MonkDB is an AI-native unified database that combines various data types, including vector, time-series, and geospatial, into one powerful platform. It simplifies data management for enterprises, e...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο - Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
VETRO Logo

VETRO offers simple and effective fiber management solutions for various industries, including electric cooperatives and engineering firms. The platform provides tools for network planning, design,...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο - Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Lantern Logo
Lantern Δωρεάν δοκιμή

Lantern Cloud is an open-source Postgres vector database designed for developers to create AI applications easily. It offers features like vector search, embedding generation, and seamless integrat...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο $44-0 Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
VINData Logo

VINData offers reliable vehicle history reports for all types of vehicles, including cars, trucks, motorcycles, and RVs. With secure access to trusted data sources, users can quickly find important...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο $3-10 Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
VRaptor - No Icon

VRaptor 4 is an open-source MVC framework designed to enhance productivity for Java web applications using CDI. With a supportive community and extensive documentation, it simplifies the developmen...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο - Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
VeloxDB Logo

VeloxDB is a high-performance, in-memory, object-oriented database designed to deliver rapid data processing and maximize transaction throughput for complex business applications. Its key features ...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο - Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
RedVector Logo

RedVector offers online training and continuing education for various industries, helping professionals stay compliant and reduce risk. With over 1,500 courses available, individuals and companies ...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο - Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
VectorBase Logo

VectorBase is a cutting-edge vector database designed specifically for the development of AI applications, offering high-performance vector search capabilities optimized for Generative AI. With fea...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο - Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Bubvisch Logo

Bubvisch offers a powerful tool for visualizing database schemas, enhancing the development experience for Bubble.io users. With real-time updates and a focus on data privacy, this platform streaml...

Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο €8 Κλειδωμένο Κλειδωμένο Κλειδωμένο
Vector Databases
Κλειδωμένο Κλειδωμένο
* Ορισμένα ή όλα τα μέρη αυτής της σελίδας ενδέχεται να έχουν δημιουργηθεί από τεχνητή νοημοσύνη, επομένως επαληθεύστε ανεξάρτητα τυχόν κρίσιμες πληροφορίες.

Συχνές ερωτήσεις

Πόσες εταιρείες Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων SaaS υπάρχουν;

Το πρόγραμμα περιήγησης SaaS παρακολουθεί προϊόντα λογισμικού 88 Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων από την October 2026. Τις τελευταίες 30 ημέρες έχουν προστεθεί 5 νέες εταιρείες SaaS Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων.

Πόσες νέες εταιρείες Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων SaaS προστίθενται κάθε μήνα;

Τις τελευταίες 30 ημέρες έχουν προστεθεί 5 νέες Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων εταιρείες SaaS στο SaaS Browser. Η ιδιόκτητη υποδομή ανίχνευσης που διαθέτουμε ανακαλύπτει συνεχώς νέα προϊόντα λογισμικού.

Ποιες είναι οι πιο καθιερωμένες εταιρείες Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων SaaS;

Οι πιο καθιερωμένες εταιρείες SaaS Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων ανά τομέα εξουσίας περιλαμβάνουν την Pinecone, Turso, Weaviate, SkyVector, Zilliz. Αυτές οι εταιρείες αντιπροσωπεύουν τις υψηλότερες βαθμολογίες κατάταξης τομέα στην κατηγορία Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων.

Ποιο είναι το τυπικό μέγεθος μιας εταιρείας για το Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων SaaS;

Μεταξύ των Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων εταιρειών SaaS με δεδομένα εργαζομένων, η κατανομή μεγέθους είναι: - 2 (7.7%), - 7 (26.9%), - 17 (65.4%).

Ποια είναι η διάμεση αυθεντία τομέα για εταιρείες SaaS Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων;

Η διάμεση βαθμολογία τομέα για εταιρείες SaaS Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων είναι 21, σε σύγκριση με τη συνολική διάμεσο των SaaS που είναι 13.

Ποιες χώρες έχουν τις περισσότερες Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων εταιρείες SaaS;

Οι κορυφαίες χώρες για Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων SaaS είναι: United States (24), Germany (2), United Kingdom (2), Ireland (1), Brazil (1). Αυτές αντιπροσωπεύουν τις μεγαλύτερες συγκεντρώσεις εταιρειών λογισμικού Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων παγκοσμίως.

Ποιο ποσοστό των Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων εταιρειών SaaS προσφέρουν προγράμματα συνεργατών;

Οι εταιρείες SaaS 5 Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων προσφέρουν προγράμματα συνεργατών, που αντιπροσωπεύουν το 5.7% όλου του λογισμικού Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων που παρακολουθείται από το SaaS Browser. Το μέσο ποσοστό προμήθειας είναι 20%.

Ποια είναι η μέση ηλικία των Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων εταιρειών SaaS;

Η μέση εταιρεία SaaS Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων ιδρύθηκε πριν από 5.0 χρόνια, με μέσο έτος ίδρυσης τα 2021.

Οι εταιρείες SaaS της Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων είναι κυρίως B2B ή B2C;

Με βάση τα διαθέσιμα δεδομένα, οι εταιρείες SaaS Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων αναλύονται ως εξής: Τόσο B2B όσο και B2C (20.5%), Επιχειρήσεις (B2B) (79.5%).

Ποιες είναι οι νεότερες εταιρείες Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων SaaS;

Οι πιο πρόσφατα ανακαλυφθείσες εταιρείες SaaS Βάσεις Δεδομένων Διανυσμάτων περιλαμβάνουν την PulseIndex, SolarflareDB, Vector Data Loader, WoodFireERD, CarDefiner. Το SaaS Browser ανακαλύπτει και καταχωρεί συνεχώς νέα προϊόντα λογισμικού χρησιμοποιώντας ιδιόκτητη υποδομή ανίχνευσης.

Σχετικά με το πρόγραμμα περιήγησης SaaS

Το SaaS Browser είναι η μεγαλύτερη και πιο ενημερωμένη βάση δεδομένων SaaS στο διαδίκτυο - το απόλυτο εργαλείο αναζήτησης και έρευνας για εταιρείες SaaS.

Ανακαλύπτουμε αναδυόμενα εργαλεία εβδομάδες μετά την κυκλοφορία τους, πριν εμφανιστούν στο Apollo, το ZoomInfo ή άλλες βάσεις δεδομένων. Η ειδικά σχεδιασμένη πλατφόρμα μας παρακολουθεί αποκλειστικά πραγματικά προϊόντα λογισμικού με επαληθευμένα δεδομένα, σε αντίθεση με τα γενικά εργαλεία αναζήτησης που είναι μολυσμένα με πρακτορεία, συμβουλευτικές εταιρείες και ξεπερασμένες καταχωρίσεις.

Από επιχειρήσεις του Fortune 500 μέχρι νεοσύστατες επιχειρήσεις με δυνατότητα εκκίνησης που ξεκινούν αυτήν την εβδομάδα - αν πρόκειται για SaaS, το παρακολουθούμε.

Πώς υπολογίζονται αυτά τα νούμερα

  1. Ολοκληρωμένο Λογισμικό. Ο αριθμός των δημοσιευμένων εταιρειών SaaS που είναι καταχωρημένες αυτή τη στιγμή για αυτή την επιλογή. Προσμετρώνται μόνο οι εταιρείες που περνούν τους αυτοματοποιημένους ελέγχους ποιότητάς μας.
  2. Νέο (Τελευταίες 30 ημέρες). Ο καθαρός αριθμός εταιρειών SaaS που δημοσιεύτηκαν εκ νέου για αυτή την επιλογή τις τελευταίες 30 ημέρες.
  3. Προγράμματα Συνεργατών. Ο αριθμός των καταχωρημένων εταιρειών SaaS που διαθέτουν επαληθευμένο πρόγραμμα συνεργατών ή παραπομπών.
  4. Μέση ηλικία (έτη). Η διάμεση ηλικία, σε έτη, των εταιρειών σε αυτή την επιλογή, με βάση το έτος ίδρυσης. Η διάμεσος είναι η μεσαία τιμή, οπότε οι μισές είναι παλαιότερες και οι μισές νεότερες.
  5. Νέο (Τελευταίες 365 ημέρες). Ο αριθμός εταιρειών SaaS που δημοσιεύτηκαν για αυτή την επιλογή τις τελευταίες 365 ημέρες.
  6. Ανακατεμένο (Περασθέντος Έτους). Εταιρείες που δημοσιεύτηκαν εντός του τελευταίου έτους και δεν είναι πλέον καταχωρημένες — βγήκαν εκτός σύνδεσης, αφαιρέθηκαν ή έπαψαν να περνούν τους ελέγχους ποιότητάς μας.
  7. Ετήσιο ποσοστό απώλειας. Το ετήσιο ποσοστό απώλειας — οι εταιρείες που αποχώρησαν ως ποσοστό όλων των εταιρειών που δημοσιεύτηκαν το τελευταίο έτος (όσες παραμένουν καταχωρημένες συν όσες αποχώρησαν).
  8. Δωρεάν δοκιμή. Το ποσοστό των καταχωρημένων εταιρειών σε αυτή την επιλογή που προσφέρουν δωρεάν δοκιμή.
  9. Κατανομή μεγέθους εταιρείας. Κατανομή εταιρειών ανά αριθμό εργαζομένων: σόλο (1), μικρές (2–50), μεσαίες (51–200), μεγάλες (201–1,000), εταιρικές (1,000+). Τα ποσοστά αφορούν εταιρείες με δεδομένα εργαζομένων.
  10. Μέση Βαθμολογία Τομέα. Η διάμεση βαθμολογία τομέα (0–100) στις καταχωρημένες εταιρείες, το δικό μας μέτρο του κύρους συνδέσμων από τον γράφο ιστού του Common Crawl. Όσο υψηλότερη, τόσο ισχυρότερη. Εμφανίζεται σε σύγκριση με τη συνολική διάμεσο όλων των SaaS.
  11. Μέση τιμή εκκίνησης (USD). Η διάμεση μηνιαία τιμή εισαγωγικού επιπέδου (USD) στις εταιρείες σε αυτή την επιλογή που διαθέτουν δεδομένα τιμολόγησης.
  12. Μέση Υψηλή Τιμή (USD). Η διάμεση μηνιαία τιμή premium (USD) στις εταιρείες σε αυτή την επιλογή που διαθέτουν δεδομένα τιμολόγησης.
  13. Βαθμολογία Κορεσμού. Μια βαθμολογία κορεσμού αγοράς 0–100 που συνδυάζει το σύνολο των προϊόντων, την αυθεντία τομέα, τους τομείς παραπομπής, την ηλικία της εταιρείας, την αύξηση επισκεψιμότητας, την τιμολόγηση και την εταιρική παρουσία. Όσο υψηλότερη, τόσο πιο ανταγωνιστική.
  14. Μέση Προμήθεια. Το διάμεσο ποσοστό προμήθειας συνεργατών που προσφέρουν οι εταιρείες σε αυτή την επιλογή που διαθέτουν πρόγραμμα συνεργατών.
  15. Ανάλυση B2B / B2C. Ανάλυση εταιρειών ανά αγορά-στόχο — επιχειρήσεις (B2B), καταναλωτές (B2C) ή και τα δύο — μεταξύ όσων διαθέτουν δεδομένα τύπου καταναλωτή.