QR-koodigeneraattorit
SaaS-selain seuraa 977 QR-koodigeneraattorit ohjelmistoyritystä, ja 78 on lisätty viimeisen 30 päivän aikana. QR-koodigeneraattorit SaaS:n suosituimpiin maihin kuuluu United States (74), India (30), United Kingdom (16).
Keskeiset datapisteet QR-koodigeneraattorit:lle
Yrityksen kokoluokkajakauma9
Vakiintuneimmat QR-koodigeneraattorit yritystä
| Yritys | Työntekijät | Verkkotunnuksen arvosana | Perustettu | Lisätty |
|---|---|---|---|---|
| QR Code Generator | 200 | 80 | — | 2025-02-07 |
| Uniqode | 200 | 78 | 2019 | 2025-02-07 |
| Me-QR | — | 77 | — | 2025-02-12 |
| QRCode Monkey | — | 72 | — | 2025-02-10 |
| QR Code Generator | 200 | 70 | — | 2025-02-28 |
| QR TIGER | 200 | 69 | — | 2025-02-26 |
| QR Codes Unlimited | — | 65 | — | 2025-05-02 |
| RegexMagic | — | 64 | — | 2025-10-23 |
| Kurrently | — | 63 | — | 2025-02-10 |
| Scanova | 200 | 63 | 2013 | 2025-02-04 |
10 parasta maata X___0 SaaS:lle
Seuraavat maat edustavat niitä, joissa useimpien QR-koodigeneraattorit SaaS-yritysten pääkonttorit sijaitsevat, 977-ohjelmistotuotteita koskevien tietojemme perusteella.
| Maa | Laskea | Kokonaissummasta % |
|---|---|---|
| United States | 74 | 7.6% |
| India | 30 | 3.1% |
| United Kingdom | 16 | 1.6% |
| Germany | 14 | 1.4% |
| United Arab Emirates | 11 | 1.1% |
| Australia | 8 | 0.8% |
| Spain | 6 | 0.6% |
| Sweden | 6 | 0.6% |
| Canada | 6 | 0.6% |
| Switzerland | 5 | 0.5% |
SEO ja verkkotunnuksen auktoriteetti X___0:lle
Hinnoittelutiedot kohteelle QR-koodigeneraattorit
Markkinoiden kyllästyminen QR-koodigeneraattorit:lle
Tämä pistemäärä lasketaan yhdistämällä tuotteiden kokonaismäärä, verkkotunnuksen auktoriteetti, viittaavat verkkotunnukset, yrityksen ikä, liikenteen kasvu, hinnoittelu ja yrityksen läsnäolo.
Yhteistyökumppaniohjelmat QR-koodigeneraattorit:ssa
51 QR-koodigeneraattorit SaaS-yritykset tarjoavat kumppanuusohjelmia (5.2 % kokonaismäärästä).
Viimeksi lisätyt QR-koodigeneraattorit SaaS
QR-koodigeneraattorit SaaS-yrityksen keski-ikä
Keskimääräinen QR-koodigeneraattorit SaaS-yritys perustettiin 4.0 vuotta sitten (keskimääräinen perustamisvuosi: 2022).
B2B/B2C-erittely kohteelle QR-koodigeneraattorit16
Perustuu 974 yritykseen, joilla on kuluttajatyyppitiedot (99.7 % kokonaismäärästä).
SaaS-löytötrendi kohteelle QR-koodigeneraattorit
Kuukausittainen SaaS-löytöjen määrä kohteelle QR-koodigeneraattorit verrattuna sen osuuteen kaikista löydetyistä SaaS-palveluista. Nouseva prosenttiosuus osoittaa, että tämä segmentti kasvaa kokonaismarkkinaa nopeammin.
Tutustu QR-koodigeneraattorit SaaS-palveluun
Lisäsuodattimet
| Nimi | Arvosana Suodata verkkotunnuksen arvosanan mukaan. Se on oma mittarimme sivuston linkkiauktoriteetille, laskettuna Common Crawl -verkkograafista (asteikko 0-100, korkeampi on vahvempi). | Arvosana/kk Suodata verkkotunnuksen arvosanan tyypillisen kuukausimuutoksen mukaan, arvosanapisteinä. Positiiviset arvot tarkoittavat, että sivusto kasvattaa auktoriteettiaan. | Työntekijä Suodata yrityksen työntekijöiden lukumäärän mukaan. | Arv. Suodata yrityksen toimikauden vuosien mukaan. | Hinta Suodata SaaS-tuotteen kuukausittaisen hintaluokan mukaan (hinnat on normalisoitu kuukausittaisiin summiin). | Maa Suodata SaaS-yrityksen rekisteröintimaan tai pääkonttorin mukaan, joka löytyy indeksoimalla julkisesti saatavilla olevia tietoja internetistä. | Viestintäprosentti Suodata kumppaniprovisioprosentin mukaan | Sivut Suodata sivuston sivustokartan sivumäärän mukaan (osoittaa sivuston koon) | Kissa Suodata SaaS-tuoteluokan tai toimialan mukaan. | Tyyppi Suodata sen mukaan, kohdistuuko SaaS yksityiskäyttäjiin (B2C), yrityksiin (B2B) vai molempiin | Tekoäly Suodata sen mukaan, mainitaanko SaaS:ssa tekoälyteknologian käyttöä |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
RegexMagic
Ilmainen kokeilu
RegexMagic simplifies the process of creating regular expressions by generating them based on user-provided text samples. It supports various patterns and programming languages, making it easy to i... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $13-40 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
Me-QR
Ilmainen kokeilu
This platform enables the creation, customization, and management of QR codes for a wide range of content types—menus, product details, tickets, maps, Wi‑Fi access, event registrations—so informati... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $0-590 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
Kurrently
Ilmainen kokeilu
A versatile tool enables users to create and customize various types of QR codes, enhancing marketing efforts and streamlining access to information. Key features include dynamic and static QR code... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $7-20 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
QR TIGER
Ilmainen kokeilu
QR TIGER is a free online QR code generator that allows users to create customized QR codes with logos and advanced features. It offers various solutions for businesses, including tracking capabili... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $0-37 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
Scanova
Ilmainen kokeilu
Scanova provides user-friendly QR Code solutions designed to enhance business engagement and customer retention through advanced features like lead generation, dynamic customization, and comprehens... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | ₹10-50 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
QR Maa
Ilmainen kokeilu
This tool enables users to generate customized QR codes linked to professionally hosted micro pages without needing any website development or technical skills. It offers features such as full desi... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | - | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
Landing Page Builders & Lead Magnets
Chatbot & Conversational Marketing Tools
|
Lukittu | Lukittu |
|
This application converts recorded audio into a scannable QR code, enabling users to easily share voice messages, instructions, or personal stories without requiring recipients to download an addit... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | €0-2 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
Build QR
Ilmainen kokeilu
A comprehensive platform allows users to create, customize, and manage dynamic QR codes that can be updated instantly without reprinting, solving problems related to outdated links and inefficient ... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $0-30 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
Content Marketing Platforms
Marketing Attribution Software
|
Lukittu | Lukittu |
|
ShortifyMe
Ilmainen kokeilu
A comprehensive link management platform enables users to transform lengthy URLs into concise, shareable links while providing advanced tracking and analytics features. Key functionalities include ... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $0-50 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
SEO Tools
URL Shorteners & Link Management
|
Lukittu | Lukittu |
|
This collection provides a suite of free, specialized digital tools designed to assist students, office workers, content creators, and developers in performing various tasks efficiently within thei... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | - | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
Time Tracking & Productivity Software
Code Review Tools
|
Lukittu | Lukittu |
|
PrepaidQR allows users to purchase and allocate dynamic QR codes with individual scan budgets, enabling flexible, pay-as-you-go access to digital destinations like menus, marketing campaigns, or bi... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $3-32 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
QR Cake
Ilmainen kokeilu
A dynamic QR code generator enables users to create and manage customizable, real-time editable QR codes that can be updated anytime without reprinting, providing seamless link updates, content mod... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $3-21 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
This web-based tool suite offers a collection of lightweight, browser-only utilities designed to perform various document management, data conversion, and digital code generation tasks without requ... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $0 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
URL Shorteners & Link Management
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
This tool enables users to effortlessly generate customizable QR codes that can be linked to various digital destinations, providing a seamless way to share information. Key features include unlimi... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $69 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
QR8R
Ilmainen kokeilu
This application enables users to generate, personalize, and distribute visually appealing QR codes for various purposes such as links and digital business cards, addressing the need for efficient ... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $0-290 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
This application offers a comprehensive suite of tools for scanning, generating, and managing QR codes and barcodes, providing fast, secure, and user-friendly functionalities that simplify data sha... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | - | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
Connect QR
Ilmainen kokeilu
ConnectQR offers a powerful and customizable QR code generator designed to enhance campaign engagement and streamline marketing efforts. With features like dynamic QR codes, URL shortening, and com... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $0-50 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
QrDy
Ilmainen kokeilu
This tool enables users to generate customizable, dynamic QR codes that can be easily updated, tracked, and integrated with branded elements, providing an enhanced user experience for marketing, sh... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $5 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
AddToQR.com offers a free editable QR code generator that allows users to create dynamic QR codes for sharing contact information easily. Users can customize their QR codes with logos and colors, a... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $0 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
|
QR Planet
Ilmainen kokeilu
QR Planet offers a free QR code generator that allows users to create and manage QR codes easily. Users can design digital business cards, link to social media, and update contact information witho... |
Lukittu | Lukittu | Lukittu | Lukittu | $40-250 | Lukittu | Lukittu | Lukittu |
QR Code Generators
|
Lukittu | Lukittu |
Usein kysytyt kysymykset
Kuinka monta QR-koodigeneraattorit SaaS-yritystä on olemassa?
SaaS-selain seuraa 977 QR-koodigeneraattorit ohjelmistotuotetta October 2026 päivästä lähtien. 78 uutta QR-koodigeneraattorit SaaS-yritystä on lisätty viimeisten 30 päivän aikana.
Kuinka monta uutta QR-koodigeneraattorit SaaS-yritystä lisätään joka kuukausi?
78 uutta QR-koodigeneraattorit SaaS-yritystä on lisätty SaaS-selaimeen viimeisten 30 päivän aikana. Oma indeksointiinfrastruktuurimme löytää jatkuvasti uusia ohjelmistotuotteita.
Mitkä ovat vakiintuneimmat QR-koodigeneraattorit SaaS-yritykset?
Vakiintuneimpiin QR-koodigeneraattorit SaaS-yrityksiin verkkotunnusten auktoriteetin perusteella kuuluu QR Code Generator, Uniqode, Me-QR, QRCode Monkey, QR Code Generator. Nämä yritykset edustavat korkeimpia verkkotunnusten sijoituspisteitä QR-koodigeneraattorit-kategoriassa.
Mikä on tyypillinen yrityksen koko QR-koodigeneraattorit SaaS:lle?
QR-koodigeneraattorit SaaS-yrityksen joukossa, joilla on työntekijätietoja, kokoluokkajakauma on: - 1 (0.9%), - 2 (1.8%), - 10 (9.2%), - 96 (88.1%).
Mikä on QR-koodigeneraattorit SaaS-yritysten verkkotunnusauktoriteetin mediaani?
QR-koodigeneraattorit SaaS-yritysten verkkotunnuksen arvosanan mediaani on 7, kun taas kaikkien SaaS-yritysten mediaani on 13.
Missä maissa on eniten QR-koodigeneraattorit SaaS-yritystä?
QR-koodigeneraattorit SaaS:n kärkimaat ovat: United States (74), India (30), United Kingdom (16), Germany (14), United Arab Emirates (11). Nämä edustavat suurimpia QR-koodigeneraattorit-ohjelmistoyritysten keskittymiä maailmanlaajuisesti.
Kuinka monta prosenttia QR-koodigeneraattorit SaaS-yrityksestä tarjoaa kumppanuusohjelmia?
51 QR-koodigeneraattorit SaaS-yritykset tarjoavat kumppanuusohjelmia, jotka edustavat 5.2 % kaikista SaaS-selaimen seuraamista QR-koodigeneraattorit ohjelmistoista. Keskimääräinen palkkioprosentti on 30 %.
Mikä on QR-koodigeneraattorit SaaS-yrityksen keski-ikä?
Keskimääräinen QR-koodigeneraattorit SaaS-yritys perustettiin 4.0 vuotta sitten, ja keskimääräinen perustamisvuosi oli 2022.
Ovatko QR-koodigeneraattorit SaaS-yritykset enimmäkseen B2B- vai B2C-yrityksiä?
Saatavilla olevien tietojen perusteella QR-koodigeneraattorit SaaS-yritystä jakautuu seuraavasti: Sekä B2B- että B2C-yritykset (59.7%), Liiketoiminta (B2B) (39.5%), Kuluttaja (B2C) (0.8%).
Mitkä ovat uusimmat QR-koodigeneraattorit SaaS-yritykset?
Viimeisimpiin löydettyihin QR-koodigeneraattorit SaaS-yrityksiin kuuluu QRBee, MideQR, PetaQR, QR Code Desk, SoundTag. SaaS Browser löytää ja indeksoi jatkuvasti uusia ohjelmistotuotteita käyttämällä omaa indeksointiinfrastruktuuriaan.
Tietoja SaaS-selaimesta
SaaS Browser on internetin suurin ja ajantasaisin SaaS-tietokanta - SaaS-yritysten paras mahdollinen etsintä- ja tutkimustyökalu.
Löydämme uusia työkaluja viikkoja julkaisun jälkeen, ennen kuin ne ilmestyvät Apolloon, ZoomInfoon tai muihin tietokantoihin. Tarkoituksenmukaisesti rakennettu alustamme seuraa yksinomaan oikeita ohjelmistotuotteita, joilla on varmennettua dataa, toisin kuin geneeriset prospektointityökalut, jotka ovat täynnä toimistoja, konsulttiyrityksiä ja vanhentuneita listauksia.
Fortune 500 -yrityksistä tällä viikolla lanseerattuihin startup-yrityksiin – jos kyseessä on SaaS, me seuraamme sitä.
Miten nämä luvut lasketaan
- Ohjelmisto yhteensä. Tähän valikoimaan tällä hetkellä listattujen julkaistujen SaaS-yritysten määrä. Vain automaattiset laatutarkastuksemme läpäisevät yritykset lasketaan.
- Uusi (viimeiset 30 päivää). Tähän valikoimaan viimeisten 30 päivän aikana uutena julkaistujen SaaS-yritysten nettomäärä.
- Yhteistyökumppaniohjelmat. Niiden listattujen SaaS-yritysten määrä, jotka ylläpitävät varmennettua kumppanuus- tai suositteluohjelmaa.
- Keskimääräinen ikä (vuotta). Tämän valikoiman yritysten iän mediaani vuosina perustamisvuoden perusteella. Mediaani on keskimmäinen arvo, joten puolet on vanhempia ja puolet nuorempia.
- Uusi (viimeiset 365 päivää). Tähän valikoimaan viimeisten 365 päivän aikana julkaistujen SaaS-yritysten määrä.
- Vaihtuneet (viime vuonna). Viimeisen vuoden aikana julkaistut yritykset, joita ei enää ole listattu — ne menivät offline-tilaan, poistettiin tai lakkasivat läpäisemästä laatutarkastuksiamme.
- Vuosittainen vaihtuvuusaste. Vuosittainen vaihtuvuusaste — vaihtuneet yritykset prosentteina kaikista viime vuonna julkaistuista yrityksistä (edelleen listatut plus vaihtuneet).
- Ilmainen kokeilu. Niiden listattujen yritysten prosenttiosuus tässä valikoimassa, jotka tarjoavat ilmaisen kokeilujakson.
- Yrityksen kokoluokkajakauma. Yritysten jakauma työntekijämäärän mukaan: yksin (1), pieni (2–50), keskikokoinen (51–200), suuri (201–1,000), suuryritys (1,000+). Prosenttiosuudet ovat niistä yrityksistä, joilla on työntekijätietoja.
- Keskimääräinen verkkotunnuksen arvosana. Verkkotunnuksen arvosanan mediaani (0–100) listattujen yritysten osalta, oma mittarimme linkkiauktoriteetille Common Crawl -verkkograafista. Korkeampi on vahvempi. Esitetään vertailun vuoksi kaikkien SaaS-palveluiden yleistä mediaania vasten.
- Keskimääräinen lähtöhinta (USD). Lähtötason kuukausihinnan (USD) mediaani niiden tämän valikoiman yritysten osalta, joilla on hinnoittelutietoja.
- Keskimääräinen korkein hinta (USD). Premium-kuukausihinnan (USD) mediaani niiden tämän valikoiman yritysten osalta, joilla on hinnoittelutietoja.
- Saturaatiopisteet. 0–100 markkinoiden kyllästymispisteet, jotka yhdistävät tuotteiden kokonaismäärän, verkkotunnuksen auktoriteetin, viiteverkkotunnukset, yrityksen iän, liikenteen kasvun, hinnoittelun ja suuryrityksen läsnäolon. Korkeampi tarkoittaa kilpaillumpaa.
- Keskimääräinen palkkio. Tämän valikoiman kumppanuusohjelmaa ylläpitävien yritysten tarjoaman kumppanuuspalkkion mediaani.
- B2B/B2C-erittely. Yritysten jakauma kohdemarkkinan mukaan — yritys (B2B), kuluttaja (B2C) tai molemmat — niiden joukossa, joilla on kuluttajatyyppitietoja.