Tekstiviesti-API
SaaS-selain seuraa 1,620 Tekstiviesti-API ohjelmistoyritystä, ja 90 on lisätty viimeisen 30 päivän aikana. Tekstiviesti-API SaaS:n suosituimpiin maihin kuuluu United States (249), India (74), United Kingdom (51).
Keskeiset datapisteet Tekstiviesti-API:lle
Yrityksen kokoluokkajakauma9
Vakiintuneimmat Tekstiviesti-API yritystä
| Yritys | Työntekijät | Verkkotunnuksen arvosana | Perustettu | Lisätty |
|---|---|---|---|---|
| Sinch | 5,000 | 78 | — | 2025-02-07 |
| SimpleTexting | 200 | 76 | — | 2025-02-04 |
| Textmagic | 200 | 73 | 2001 | 2025-02-06 |
| EZ Texting | 200 | 73 | 2005 | 2025-02-05 |
| ClickSend | 200 | 71 | — | 2025-02-28 |
| Remitly | 5,000 | 71 | 2011 | 2025-11-16 |
| Smarty | 200 | 68 | 2011 | 2025-02-10 |
| String | — | 68 | — | 2025-02-06 |
| Tatango | 200 | 65 | 2007 | 2025-02-10 |
| Nomorobo | 50 | 65 | — | 2025-02-10 |
10 parasta maata X___0 SaaS:lle
Seuraavat maat edustavat niitä, joissa useimpien Tekstiviesti-API SaaS-yritysten pääkonttorit sijaitsevat, 1,620-ohjelmistotuotteita koskevien tietojemme perusteella.
| Maa | Laskea | Kokonaissummasta % |
|---|---|---|
| United States | 249 | 15.4% |
| India | 74 | 4.6% |
| United Kingdom | 51 | 3.1% |
| Australia | 35 | 2.2% |
| Kenya | 26 | 1.6% |
| Nigeria | 26 | 1.6% |
| Canada | 23 | 1.4% |
| New Zealand | 15 | 0.9% |
| Malaysia | 12 | 0.7% |
| South Africa | 12 | 0.7% |
SEO ja verkkotunnuksen auktoriteetti X___0:lle
Hinnoittelutiedot kohteelle Tekstiviesti-API
Markkinoiden kyllästyminen Tekstiviesti-API:lle
Tämä pistemäärä lasketaan yhdistämällä tuotteiden kokonaismäärä, verkkotunnuksen auktoriteetti, viittaavat verkkotunnukset, yrityksen ikä, liikenteen kasvu, hinnoittelu ja yrityksen läsnäolo.
Yhteistyökumppaniohjelmat Tekstiviesti-API:ssa
158 Tekstiviesti-API SaaS-yritykset tarjoavat kumppanuusohjelmia (9.8 % kokonaismäärästä).
Viimeksi lisätyt Tekstiviesti-API SaaS
Tekstiviesti-API SaaS-yrityksen keski-ikä
Keskimääräinen Tekstiviesti-API SaaS-yritys perustettiin 10.0 vuotta sitten (keskimääräinen perustamisvuosi: 2016).
B2B/B2C-erittely kohteelle Tekstiviesti-API16
Perustuu 1,616 yritykseen, joilla on kuluttajatyyppitiedot (99.8 % kokonaismäärästä).
SaaS-löytötrendi kohteelle Tekstiviesti-API
Kuukausittainen SaaS-löytöjen määrä kohteelle Tekstiviesti-API verrattuna sen osuuteen kaikista löydetyistä SaaS-palveluista. Nouseva prosenttiosuus osoittaa, että tämä segmentti kasvaa kokonaismarkkinaa nopeammin.
Tutustu Tekstiviesti-API SaaS-palveluun
Lisäsuodattimet
TextMyGov
Tämä SaaS on trendikäs! Olemme havainneet kuukausittaisen liikenteen kasvun.Context
EmailOnText
CODASMS TECHNOLOGIES
Ilmainen kokeiluSMS Backup
Investor Lead System
Ilmainen kokeiluAscend
Tämä SaaS on trendikäs! Olemme havainneet kuukausittaisen liikenteen kasvun.Usein kysytyt kysymykset
Kuinka monta Tekstiviesti-API SaaS-yritystä on olemassa?
SaaS-selain seuraa 1,620 Tekstiviesti-API ohjelmistotuotetta October 2026 päivästä lähtien. 90 uutta Tekstiviesti-API SaaS-yritystä on lisätty viimeisten 30 päivän aikana.
Kuinka monta uutta Tekstiviesti-API SaaS-yritystä lisätään joka kuukausi?
90 uutta Tekstiviesti-API SaaS-yritystä on lisätty SaaS-selaimeen viimeisten 30 päivän aikana. Oma indeksointiinfrastruktuurimme löytää jatkuvasti uusia ohjelmistotuotteita.
Mitkä ovat vakiintuneimmat Tekstiviesti-API SaaS-yritykset?
Vakiintuneimpiin Tekstiviesti-API SaaS-yrityksiin verkkotunnusten auktoriteetin perusteella kuuluu Sinch, SimpleTexting, Textmagic, EZ Texting, ClickSend. Nämä yritykset edustavat korkeimpia verkkotunnusten sijoituspisteitä Tekstiviesti-API-kategoriassa.
Mikä on tyypillinen yrityksen koko Tekstiviesti-API SaaS:lle?
Tekstiviesti-API SaaS-yrityksen joukossa, joilla on työntekijätietoja, kokoluokkajakauma on: - 7 (2.3%), - 12 (4.0%), - 39 (13.0%), - 241 (80.6%).
Mikä on Tekstiviesti-API SaaS-yritysten verkkotunnusauktoriteetin mediaani?
Tekstiviesti-API SaaS-yritysten verkkotunnuksen arvosanan mediaani on 10, kun taas kaikkien SaaS-yritysten mediaani on 13.
Missä maissa on eniten Tekstiviesti-API SaaS-yritystä?
Tekstiviesti-API SaaS:n kärkimaat ovat: United States (249), India (74), United Kingdom (51), Australia (35), Kenya (26). Nämä edustavat suurimpia Tekstiviesti-API-ohjelmistoyritysten keskittymiä maailmanlaajuisesti.
Kuinka monta prosenttia Tekstiviesti-API SaaS-yrityksestä tarjoaa kumppanuusohjelmia?
158 Tekstiviesti-API SaaS-yritykset tarjoavat kumppanuusohjelmia, jotka edustavat 9.8 % kaikista SaaS-selaimen seuraamista Tekstiviesti-API ohjelmistoista. Keskimääräinen palkkioprosentti on 15 %.
Mikä on Tekstiviesti-API SaaS-yrityksen keski-ikä?
Keskimääräinen Tekstiviesti-API SaaS-yritys perustettiin 10.0 vuotta sitten, ja keskimääräinen perustamisvuosi oli 2016.
Ovatko Tekstiviesti-API SaaS-yritykset enimmäkseen B2B- vai B2C-yrityksiä?
Saatavilla olevien tietojen perusteella Tekstiviesti-API SaaS-yritystä jakautuu seuraavasti: Sekä B2B- että B2C-yritykset (31.3%), Liiketoiminta (B2B) (65.1%), Kuluttaja (B2C) (3.6%).
Mitkä ovat uusimmat Tekstiviesti-API SaaS-yritykset?
Viimeisimpiin löydettyihin Tekstiviesti-API SaaS-yrityksiin kuuluu SendTxtPro, Verified Business Manager, SMS Confirmation, CryptoCall, NoirSMS. SaaS Browser löytää ja indeksoi jatkuvasti uusia ohjelmistotuotteita käyttämällä omaa indeksointiinfrastruktuuriaan.
Tietoja SaaS-selaimesta
SaaS Browser on internetin suurin ja ajantasaisin SaaS-tietokanta - SaaS-yritysten paras mahdollinen etsintä- ja tutkimustyökalu.
Löydämme uusia työkaluja viikkoja julkaisun jälkeen, ennen kuin ne ilmestyvät Apolloon, ZoomInfoon tai muihin tietokantoihin. Tarkoituksenmukaisesti rakennettu alustamme seuraa yksinomaan oikeita ohjelmistotuotteita, joilla on varmennettua dataa, toisin kuin geneeriset prospektointityökalut, jotka ovat täynnä toimistoja, konsulttiyrityksiä ja vanhentuneita listauksia.
Fortune 500 -yrityksistä tällä viikolla lanseerattuihin startup-yrityksiin – jos kyseessä on SaaS, me seuraamme sitä.
Miten nämä luvut lasketaan
- Ohjelmisto yhteensä. Tähän valikoimaan tällä hetkellä listattujen julkaistujen SaaS-yritysten määrä. Vain automaattiset laatutarkastuksemme läpäisevät yritykset lasketaan.
- Uusi (viimeiset 30 päivää). Tähän valikoimaan viimeisten 30 päivän aikana uutena julkaistujen SaaS-yritysten nettomäärä.
- Yhteistyökumppaniohjelmat. Niiden listattujen SaaS-yritysten määrä, jotka ylläpitävät varmennettua kumppanuus- tai suositteluohjelmaa.
- Keskimääräinen ikä (vuotta). Tämän valikoiman yritysten iän mediaani vuosina perustamisvuoden perusteella. Mediaani on keskimmäinen arvo, joten puolet on vanhempia ja puolet nuorempia.
- Uusi (viimeiset 365 päivää). Tähän valikoimaan viimeisten 365 päivän aikana julkaistujen SaaS-yritysten määrä.
- Vaihtuneet (viime vuonna). Viimeisen vuoden aikana julkaistut yritykset, joita ei enää ole listattu — ne menivät offline-tilaan, poistettiin tai lakkasivat läpäisemästä laatutarkastuksiamme.
- Vuosittainen vaihtuvuusaste. Vuosittainen vaihtuvuusaste — vaihtuneet yritykset prosentteina kaikista viime vuonna julkaistuista yrityksistä (edelleen listatut plus vaihtuneet).
- Ilmainen kokeilu. Niiden listattujen yritysten prosenttiosuus tässä valikoimassa, jotka tarjoavat ilmaisen kokeilujakson.
- Yrityksen kokoluokkajakauma. Yritysten jakauma työntekijämäärän mukaan: yksin (1), pieni (2–50), keskikokoinen (51–200), suuri (201–1,000), suuryritys (1,000+). Prosenttiosuudet ovat niistä yrityksistä, joilla on työntekijätietoja.
- Keskimääräinen verkkotunnuksen arvosana. Verkkotunnuksen arvosanan mediaani (0–100) listattujen yritysten osalta, oma mittarimme linkkiauktoriteetille Common Crawl -verkkograafista. Korkeampi on vahvempi. Esitetään vertailun vuoksi kaikkien SaaS-palveluiden yleistä mediaania vasten.
- Keskimääräinen lähtöhinta (USD). Lähtötason kuukausihinnan (USD) mediaani niiden tämän valikoiman yritysten osalta, joilla on hinnoittelutietoja.
- Keskimääräinen korkein hinta (USD). Premium-kuukausihinnan (USD) mediaani niiden tämän valikoiman yritysten osalta, joilla on hinnoittelutietoja.
- Saturaatiopisteet. 0–100 markkinoiden kyllästymispisteet, jotka yhdistävät tuotteiden kokonaismäärän, verkkotunnuksen auktoriteetin, viiteverkkotunnukset, yrityksen iän, liikenteen kasvun, hinnoittelun ja suuryrityksen läsnäolon. Korkeampi tarkoittaa kilpaillumpaa.
- Keskimääräinen palkkio. Tämän valikoiman kumppanuusohjelmaa ylläpitävien yritysten tarjoaman kumppanuuspalkkion mediaani.
- B2B/B2C-erittely. Yritysten jakauma kohdemarkkinan mukaan — yritys (B2B), kuluttaja (B2C) tai molemmat — niiden joukossa, joilla on kuluttajatyyppitietoja.