AcasăToate categoriileProtecția încărcării de lucru în cloud

Protecția încărcării de lucru în cloud

Browserul SaaS urmărește 102 și Protecția încărcării de lucru în cloud companii de software, 4 fiind adăugate în ultimele 30 de zile. Printre țările de top pentru Protecția încărcării de lucru în cloud SaaS se numără United States (27), India (3), Netherlands (2).

Puncte cheie de date pentru Protecția încărcării de lucru în cloud

102
Software total1
4
Nou (ultimele 30 de zile)2
5
Programe de afiliere3
8
Vârsta medie (ani)4
+50
Nou (ultimele 365 de zile)5
20
Agitat (anul trecut)6
28.6%
Rata anuală de abandon7
36.3%
Perioadă de încercare gratuită8

Distribuția mărimii companiilor9

4
Mare (201-1.000)
9.8% din total
15
Mărime medie (51-200)
36.6% din total
22
Mic (2-50)
53.7% din total

Cele mai consacrate companii Protecția încărcării de lucru în cloud

Companie Angajați Rangul domeniului Fondat Adăugat
Zerto 1,000 49 2026-01-30
ChromeOS 46 2025-02-10
Portworx 200 46 2014 2025-02-28
Lakera 200 46 2021 2025-02-10
HYCU 500 44 2018 2025-02-04
Atomicorp 50 43 2015 2025-02-11
Upwind 500 41 2022 2025-03-04
Material 200 37 2017 2025-02-09
SoloProtect 200 35 2003 2025-02-04
Afi 200 34 2025-02-10

Top 10 țări pentru Protecția încărcării de lucru în cloud SaaS

Următoarele țări reprezintă locurile în care se află sediul central al majorității companiilor SaaS Protecția încărcării de lucru în cloud, pe baza datelor noastre pentru produsele software 102.

Ţară Conta % din total
United States 27 26.5%
India 3 2.9%
Netherlands 2 2.0%
United Kingdom 2 2.0%
Singapore 2 2.0%
South Africa 2 2.0%
Canada 1 1.0%
Romania 1 1.0%
Saudi Arabia 1 1.0%
Hungary 1 1.0%

SEO și autoritate de domeniu pentru Protecția încărcării de lucru în cloud

Rangul mediu al domeniului10
19
față de media generală a lui 8
Domenii de referință medii11
14
față de media generală a lui 2

Date privind prețurile pentru Protecția încărcării de lucru în cloud

Preț mediu de pornire (USD)12
$9/lună
Preț mediu maxim (USD)13
$49/lună

Saturația pieței pentru Protecția încărcării de lucru în cloud

Acest scor este calculat dintr-o combinație de produse totale, autoritatea domeniului, domeniile de referință, vechimea companiei, creșterea traficului, prețuri și prezența la nivel de companie.

Scorul de saturație14
54 / 100 (Mediu)

Programe de afiliere în Protecția încărcării de lucru în cloud

Companiile SaaS oferă programe de afiliere (4.9% din total).

Comision mediu15
15%
Distribuție tip comision
Recurent 1

Cele mai recente adăugate Protecția încărcării de lucru în cloud SaaS

Koreflow Adăugat 2026-08-19
Uhakika Flow Adăugat 2026-08-17
CruiseKube Adăugat 2026-08-17
LineGuard Adăugat 2026-08-06
Tascarrel Adăugat 2026-07-28
Harmony Nexus Adăugat 2026-07-28
SnoozeDB Adăugat 2026-07-22
Azure Resource Backup Adăugat 2026-07-20
DemoAPI Adăugat 2026-07-17
Mark Compute Adăugat 2026-07-13

Vârsta medie a Protecția încărcării de lucru în cloud companiilor SaaS

O companie SaaS medie de Protecția încărcării de lucru în cloud a fost fondată acum 8.0 ani (anul mediu de fondare: 2018).

Defalcare B2B / B2C pentru Protecția încărcării de lucru în cloud16

7
Atât B2B, cât și B2C
6.9%
94
Afaceri (B2B)
92.2%
1
Consumator (B2C)
1.0%

Pe baza a 102 companii cu date despre tipurile de consumatori (100.0% din total).

Tendința de Descoperire SaaS pentru Protecția încărcării de lucru în cloud

Numărul lunar de SaaS descoperit pentru Protecția încărcării de lucru în cloud comparat cu ponderea sa din totalul SaaS descoperit. Un procent în creștere indică faptul că acest segment crește mai repede decât piața globală.

Loading...

Descoperiți Protecția încărcării de lucru în cloud SaaS

Sorta:
Afișați filtrele
Filtrul 1 aplicat · Ștergeți tot · Salva
Categorie: Protecția încărcării de lucru în cloud
DoksOps Logo

DoksOps

Proprietarul și-a verificat informațiile de profil afișate pe această pagină.
This automated cloud documentation and security auditing platform is designed to enable DevOps, SRE, and security teams to effortlessly generate comprehensive, accurate, and compliance-ready reports for cloud infrastructure, specifically tailored for AWS environments. Its key features include automatic architecture diagram creation, real-time security posture analysis, automated compliance mappings to frameworks such as SOC 2, ISO 27001, and SOX, detailed cost breakdowns and optimization recommendations, and multi-audience documentation generation for engineers, executives, and auditors, all while ensuring data privacy through read-only access, self-hosted AI inference, and strict data residency controls. It addresses common challenges like keeping infrastructure documentation up to date, reducing manual effort, mitigating security and compliance risks, and providing trusted, reproducible insights.
Cloud Security & Compliance Tools
Categoria acestei listări.
CI/CD & DevOps Automation
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
WorkPool Logo
WorkPool serves as a comprehensive business nervous system, designed to unify users, systems, and processes into a single, intuitive platform that enhances workflow and productivity. By integrating essential business functions such as task management, CRM, and project oversight, WorkPool transforms organizational efficiency and fosters seamless collaboration across teams.
Prețuri: De la $5/lună
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Cloud Workload Protection
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
SoloProtect Logo

SoloProtect

Acest SaaS este în tendințe! Am detectat o creștere lunară a traficului.
SoloProtect offers comprehensive safety solutions designed specifically for lone workers across various industries, ensuring rapid response and support in emergencies. With a range of innovative devices and features, including a 24/7 monitoring center and advanced alert systems, organizations can enhance the safety and well-being of their workforce.
Cloud Workload Protection
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Cronly Logo
Cronly offers a comprehensive solution for monitoring, scheduling, and managing cron jobs in the cloud, ensuring that critical tasks such as updates, analytics, and payments run smoothly. With features like project management, team permissions, extensive integrations, and a user-friendly dashboard, Cronly simplifies the process of keeping track of cron jobs and SSL certificates, allowing users to focus on their core activities.
Prețuri: $1/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Cloud Workload Protection
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Blast Security Logo
A proactive, preventive cloud defense platform foresees and blocks risk before it materializes by turning security into preventive guardrails that automatically adapt your cloud into a living defense fabric, bridging the gap between change and control and surpassing what traditional detection tools can identify. Built for security teams, cloud engineers, DevSecOps, CISOs, and IT leaders managing multi-cloud environments, it delivers scalable cloud governance across AWS, Azure, GCP and Kubernetes, upfront policy impact simulation, safe enforcement of native controls, automated guardrail deployment, and continuous breach containment to reduce blast radius, solving problems like alert fatigue, misconfigurations, delayed responses, and the endless detection-remediation cycle.
Cloud Workload Protection
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
TotalCAE - No Icon

TotalCAE

Acest SaaS este în tendințe! Am detectat o creștere lunară a traficului.
TotalCAE offers High-Performance Computing (HPC) solutions that combine on-premises and cloud management to enhance engineering productivity. With fast response times and easy integration, users can reduce simulation wait times and access powerful technology without the hassle of managing IT complexities.
Cloud Workload Protection
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Digdag - No Icon
This multi-cloud workflow engine simplifies the automation, orchestration, and scheduling of complex data processing and task pipelines across various cloud platforms and on-premises environments. It offers features such as dependency resolution, modular and extensible workflow design, secure secrets management, error handling with resume capabilities, multi-lingual support including Python and Ruby, Docker integration, version control, and a user-friendly admin interface. It is designed for data scientists, data engineers, DevOps professionals, and web developers seeking a reliable, open-source solution to streamline automation, coordinate multi-step processes, and facilitate collaboration in multi-cloud and hybrid infrastructures.
Cloud Workload Protection
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Upwind Logo

Upwind

Acest SaaS este în tendințe! Am detectat o creștere lunară a traficului.
Upwind offers advanced cloud security solutions that protect systems during runtime. With tools for vulnerability management, API security, and multi-cloud protection, it helps teams identify risks and respond to threats quickly.
Cloud Workload Protection
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
Portworx Logo

Portworx

Acest SaaS este în tendințe! Am detectat o creștere lunară a traficului. Perioadă de încercare gratuită
Portworx offers a cloud-native storage platform designed for Kubernetes, enabling efficient storage management while reducing costs. The platform provides solutions for backup, disaster recovery, and database services, ensuring data protection and business continuity for modern applications.
Cloud Workload Protection
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
CloudThrottle Logo

CloudThrottle

Acest SaaS este în tendințe! Am detectat o creștere lunară a traficului.
A comprehensive cloud cost management solution empowers teams to gain control over their cloud spending by implementing automated budget workflows, real-time monitoring, and off-hours resource management. Key features include centralized budget oversight, anomaly detection, and role-based escalation, which collectively address the challenges of overspending and lack of visibility, making it ideal for organizations seeking to optimize their cloud expenditures while maintaining financial accountability.
Prețuri: $600-$2400/mo
Intervalul de prețuri lunare pentru acest produs SaaS. Prețurile sunt normalizate la sumele lunare, acolo unde este posibil.
Cloud Workload Protection
Categoria acestei listări.
Înregistrează-te pentru a vedea toate valorile
* Este posibil ca unele sau toate părțile acestei pagini să fie generate de inteligența artificială, așa că vă rugăm să verificați independent orice informație critică.

Întrebări frecvente

Câte companii SaaS Protecția încărcării de lucru în cloud există?

Browserul SaaS urmărește produsele software 102 Protecția încărcării de lucru în cloud începând cu August 2026. În ultimele 30 de zile au fost adăugate 4 noi companii SaaS.

Câte companii SaaS Protecția încărcării de lucru în cloud noi sunt adăugate în fiecare lună?

În ultimele 30 de zile au fost adăugate 4 noi Protecția încărcării de lucru în cloud companii SaaS în browserul SaaS. Infrastructura noastră proprie de crawling descoperă continuu produse software noi.

Care sunt cele mai consacrate companii SaaS Protecția încărcării de lucru în cloud?

Printre cele mai consacrate companii SaaS Protecția încărcării de lucru în cloud în funcție de autoritatea domeniului se numără Zerto, ChromeOS, Portworx, Lakera, HYCU. Aceste companii reprezintă cele mai mari scoruri de clasament al domeniului în categoria Protecția încărcării de lucru în cloud.

Care este dimensiunea tipică a unei companii pentru Protecția încărcării de lucru în cloud SaaS?

Printre Protecția încărcării de lucru în cloud companii SaaS cu date despre angajați, distribuția pe mărime este: - 4 (9.8%), - 15 (36.6%), - 22 (53.7%).

Care este autoritatea medie a domeniului pentru companiile SaaS Protecția încărcării de lucru în cloud?

Rangul mediu al domeniului pentru companiile SaaS Protecția încărcării de lucru în cloud este 19, comparativ cu o medie generală SaaS de 8. Aceste companii au o medie de 14 domenii de referință.

Care țări au cele mai multe companii SaaS Protecția încărcării de lucru în cloud?

Principalele țări pentru Protecția încărcării de lucru în cloud SaaS sunt: United States (27), India (3), Netherlands (2), United Kingdom (2), Singapore (2). Acestea reprezintă cele mai mari concentrații de companii de software Protecția încărcării de lucru în cloud la nivel global.

Ce procent din Protecția încărcării de lucru în cloud companii SaaS oferă programe de afiliere?

Companiile SaaS oferă programe de afiliere, reprezentând 4.9% din totalul software-ului Protecția încărcării de lucru în cloud urmărit de browserul SaaS. Rata medie a comisionului este de 15%.

Care este vârsta medie a companiilor SaaS Protecția încărcării de lucru în cloud?

O companie SaaS medie de Protecția încărcării de lucru în cloud a fost fondată acum 8.0 ani, cu un an mediu de înființare de 2018.

Companiile SaaS Protecția încărcării de lucru în cloud sunt în mare parte B2B sau B2C?

Pe baza datelor disponibile, Protecția încărcării de lucru în cloud companii SaaS se împart după cum urmează: Atât B2B, cât și B2C (6.9%), Afaceri (B2B) (92.2%), Consumator (B2C) (1.0%).

Care sunt cele mai noi companii SaaS Protecția încărcării de lucru în cloud?

Printre cele mai recent descoperite companii SaaS Protecția încărcării de lucru în cloud se numără Koreflow, Uhakika Flow, CruiseKube, LineGuard, Tascarrel. Browserul SaaS descoperă și indexează continuu produse software noi folosind o infrastructură de crawling proprietară.

Despre browserul SaaS

Browserul SaaS este cea mai mare și mai actualizată bază de date SaaS de pe internet - instrumentul suprem de prospectare și cercetare pentru companiile SaaS.

Descoperim instrumente emergente la câteva săptămâni după lansare, înainte ca acestea să apară în Apollo, ZoomInfo sau alte baze de date. Platforma noastră special concepută urmărește exclusiv produse software reale cu date verificate, spre deosebire de instrumentele generice de prospectare poluate cu agenții, firme de consultanță și listări învechite.

De la companii din topul Fortune 500 până la startup-uri autofinanțate care se lansează săptămâna aceasta - dacă este vorba de SaaS, îl urmărim.

Cum sunt calculate aceste cifre

  1. Software total. Numărul de companii SaaS publicate listate în prezent pentru această selecție. Sunt numărate doar companiile care trec verificările noastre automate de calitate.
  2. Nou (ultimele 30 de zile). Numărul net de companii SaaS nou publicate pentru această selecție în ultimele 30 de zile.
  3. Programe de afiliere. Numărul de companii SaaS listate care operează un program de afiliere sau de recomandare verificat.
  4. Vârsta medie (ani). Vârsta medie, în ani, a companiilor din această selecție, pe baza anului de înființare. Mediana este valoarea de mijloc, deci jumătate sunt mai vechi și jumătate mai noi.
  5. Nou (ultimele 365 de zile). Numărul de companii SaaS publicate pentru această selecție în ultimele 365 de zile.
  6. Agitat (anul trecut). Companii publicate în ultimul an care nu mai sunt listate — au ieșit offline, au fost eliminate sau au încetat să treacă verificările noastre de calitate.
  7. Rata anuală de abandon. Rata anuală de pierdere — companiile pierdute ca procent din toate companiile publicate în ultimul an (cele încă listate plus cele pierdute).
  8. Perioadă de încercare gratuită. Procentul companiilor listate din această selecție care oferă o perioadă de încercare gratuită.
  9. Distribuția mărimii companiilor. Distribuția companiilor în funcție de numărul de angajați: solo (1), mici (2–50), mijlocii (51–200), mari (201–1,000), întreprinderi (1,000+). Procentele sunt din companiile cu date despre angajați.
  10. Rangul mediu al domeniului. Clasamentul median al domeniului (0–100) pentru companiile listate, o măsură a autorității în motoarele de căutare. Mai mare înseamnă mai puternic. Afișat în comparație cu mediana generală pentru toate SaaS-urile.
  11. Domenii de referință medii. Numărul median de domenii de referință unice (site-uri externe distincte care fac legătura către o companie) pentru companiile listate.
  12. Preț mediu de pornire (USD). Prețul lunar median de pornire (USD) pentru companiile din această selecție cu date despre prețuri.
  13. Preț mediu maxim (USD). Prețul lunar median premium (USD) pentru companiile din această selecție cu date despre prețuri.
  14. Scorul de saturație. Un scor de saturație a pieței de 0–100 care combină totalul produselor, autoritatea domeniului, domeniile de referință, vechimea companiei, creșterea traficului, prețurile și prezența în segmentul enterprise. Mai mare înseamnă mai competitiv.
  15. Comision mediu. Rata medie a comisionului de afiliere oferită de companiile din această selecție care derulează un program de afiliere.
  16. Defalcare B2B / B2C. Repartizarea companiilor în funcție de piața țintă — afaceri (B2B), consumatori (B2C) sau ambele — dintre cele cu date privind tipul de consumator.